На Харківщині за вилучених через АЧС свиней виплатили понад 1,8 млн гривень

Дата публікації: 27-09-2017 - 14:01

За вилучених тварин в осередку захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) в Харківській області виплатили компенсацію — близько 1,8 млн грн.

 

Про це повідомив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби Харківської області Євген Тіняєв, передає УНН.

«Усім людям за вилучених свиней внаслідок АЧС була виплачена компенсація. За третій рік, який ми боремося з АЧС, ми вилучили понад тисячу голів свиней. І органи місцевого самоврядування, і з рахунків адміністрації виплатили компенсацію в розмірі понад 1,8 млн грн», — сказав ЄвгенТіняєв.

Він додав, що в Харківській області за поточний рік зафіксовано 9 випадків АЧС. А збитки від африканської чуми свиней в Україні вже перевищили 1 млрд грн.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, для боротьби з хворобою необхідні стратегічний підхід і постійний контроль з боку Держпродспоживслужби. Однак в службі «цього або не розуміють, або роблять вигляд, що не розуміють».

«Тваринники констатують: державна стратегія щодо боротьби з АЧС на практиці не реалізується, системних заходів з депопуляції диких тварин ніхто не проводить, компенсації постраждалим від АЧС фермерам виплачуються повільно або не виплачуються зовсім, інструкція щодо боротьби з хворобою не допрацьовується (хоча за фактом там треба змінити дві пропозиції, які, в свою чергу, дозволять зберігати здорове поголів'я) і т.д.», — зазначив Тригубенко.

Нагадаємо, Україна у 2017 році побила антирекорд з кількості спалахів АЧС.

Ukrainian

Читати ще