На Агропрайм Холдингу через чуму знищать 2000 племінних свиней

Дата публікації: 31-08-2018 - 15:13

Держпродспоживслужба зафіксувала новий випадок африканської чуми свиней (АЧС) у Одеській області. Цього разу АЧС виявили на племінному заводі «Агропрайм Холдингу», що розташований у с. Каракурт Болградського району, повідомляє agroday.com.ua.

Відомо, що на заводі утримувалися більше двох тисяч голів свиней. Зараз там проводяться карантинні заходи. А з 25 серпня розпочалося знищення поголів’я.

Поряд з заводом розташовується товарний свинокомплекс, де утримується 15 тис. голів тварин. Відгодівельник перебуває у зоні нагляду, адже розташований далі 6 км від племзаводу. Вірусу там не виявили.

На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії племрепродуктор «Агропрайм Холдингу» визнали вогнищем спалаху захворювання. Навколо нього була затверджена зона захисту радіусом у 6 км, до якої увійшло село Каракурт та зона спостереження, радіусом 10 км від зовнішніх кордонів зони захисту, до якої увійшли сусідні Криничне, Василівка, Тютюн, Залізничне, Оксамитне, Тополине та місто Болград. 

Нагадаємо, за підсумками 2016 року «Агропрайм Холдинг» входив до рейтингу 30 найпотужніших за кількістю маточного поголів’я виробників свинини в Україні.

Також, раніше повідомлялося, що за вісім місяців поточного року в Україні зафіксовано близько сотні випадків АЧС.

Протягом останніх двох років через це захворювання Україна втратила шість ринків збуту для свинини та значно послабила зовнішню торгівлю цим продуктом. Експерти зазначають, що за можливості зберегти експорт до Молдови на рівні 2014 та до Вірменії на рівні 2016 року, наші свинарі могла б заробити додатково $12 млн.

Крім того, за підрахунками Асоціації тваринників України, великі свинарські комплекси, що постраждали від АЧС втратили на кожній свині по $460.

Ukrainian

Читати ще