На адаптацію до вимог НАССР українські виробники продуктів мають півтора року

Дата публікації: 20-07-2017 - 11:57

Оператори харчового ринку повинні перейти на роботу за стандартами міжнародної системи управління безпечністю продуктів НАССР до 1 січня 2019 року.

Оператори харчового ринку повинні перейти на роботу за стандартами міжнародної системи управління безпечністю продуктів НАССР до 1 січня 2019 року. Про це у коментарі УНН розповів нардеп Сергій Тригубенко.

За його словами, сьогодні процес повільного, проте злагодженого і системного переходу вітчизняних виробників на роботу за стандартами НАССР розпочався фактично в усіх регіонах України.

"Щодо безпечності харчових продуктів, то вже прийнято закон №1602, який чітко передбачає, що всі оператори харчового ринку мають перейти на систему HACCP (система управління безпечністю продуктів) у три етапи. Останній термін, коли процес повинен успішно завершитися – до 1 січня 2019 року.

За моєю інформацію, практично у кожній області вже є підприємства харчової промисловості, які запровадили міжнародну систему управління безпечністю продуктів. Лідирує, напевно, Івано-Франківщина - там за системою НАССР вже працюють близько 40% підприємств.

У Кіровоградській області це відсоток сягає орієнтовно 25%. Гірші показники у Вінницької області – 10%, Волинської – менше 10%. В Одеській області, якщо я не помиляюся, то вже близько 40 підприємств працюють за новими правилами.

Звичайно, що процес цей не може відбуватися швидко. Потрібні і фінанси, і навчання співробітників, і оновлення обладнання. Тому, думаю, що за консультативної підтримки з боку держави та за умови щирого бажання наших виробників відповідати європейським стандартам якості, до початку 2019-го ми все встигнемо", - зазначив він.

За словами нардепа, перехід вітчизняних виробників на НАССР має сприяти виходу української продукції на нові міжнародні ринки.

Ukrainian

Читати ще