На 10 тис. відсотків зросте фінансування лабораторних досліджень. Вчені заживуть?

Дата публікації: 17-07-2017 - 12:17

Аби запобігти тим чи іншим хворобам тварин, потрібні серйозні наукові розробки, створення вакцин і ліків, формування профілактичних заходів.

Цьогоріч науковці на розвиток галузі (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень тощо) отримають від держави у 100 разів більше коштів, ніж минулого року!

Такі цифри наводить Міністерство аграрної політики та продовольства України у таблиці витрат на загальне фінансування аграрної галузі на 2017 рік.

Нагадаємо, що Асоціація тваринників України у травні  цього року звернулася із відповідним запитом до МінАПК  (запит № 37-21-15/12677 від 23.05.2017 року) для отримання інформації щодо розподілу витрат на аграрну галузь. 

Детальніше про статтю видатків та кредитування на «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)» за 2016 та 2017 роки дивіться в таблиці:

 КПКВК

Видатки в 2016 (тис. грн)

Заплановані видатки в 2017 (тис. грн)

Різниця (тис. грн/%)

2809040 «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)»

1251,0

(0,07% від загального розміру загального фонду)

124 697,8

(1,2% від загального розміру)

+123 446,8/+9867,8%

«Наука в Україні завжди залишалася поза увагою. Вчені, які отримують копійчану зарплатню, змушені йти працювати в інші сфери, аби вижити та прогодувати родину. Про який розвиток науки можна говорити? А між тим, саме від науковців багато в чому залежить майбутнє нашого тваринництва. Аби запобігти тим чи іншим хворобам тварин, потрібні серйозні наукові розробки, створення вакцин і ліків, формування профілактичних заходів. Для подолання тієї самої АЧС, яка вбиває українське свинарство, необхідна серйозна співпраця влади саме з науковцями, які володіють професійними знаннями щодо боротьби з епізоотією. Тому мене тішить, що влада нарешті, усвідомила необхідність допомоги науковцям, і значною мірою підвищила фінансування. Це дуже важливий крок для підтримки всієї аграрної галузі. Але головне, щоб ці гроші дійшли до вчених, а не застрягли в бюрократичних коридорах. Тому пізніше ми обов’язково запитаємо, як вони були використані», - прокоментувала голова Асоціації тваринників Ірина Паламар.

Загальне фінансування аграрної галузі України в 2017 році заплановано в розмірі 10,2 мільярди гривень

Публікація підготовлена в рамках циклу «Аграрні гроші» Асоціацією тваринників України.

 

Ukrainian

Читати ще