Молодий фермер може отримати 40 тисяч грн одноразової допомоги — Шеремета

Дата публікації: 15-04-2019 - 16:43

Держпідримка сільськогосподарської галузі передбачає спеціальну бюджетну дотацію для молодих фермерів. Так, голова фермерського господарства віком до 35 років 1 раз на рік може отримати бюджетну субсидію до 40 тис. грн на розвиток свого господарства. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, передає Kurkul із посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

«Важливою метою для Уряду і Мінагрополітики є забезпечення сталості державної підтримки. Але, разом з тим, ми реагуємо на виклики галузі і доповнюємо програми новими актуальними напрямами. Зокрема, йдеться про підтримку молодих фермерів, новостворених фермерських господарств, галузі бджільництва, відшкодування вартості обладнання для шокової заморозки ягід та інше», — зауважив Віктор Шеремета.

За його словами, Уряд надає бюджетну субсидію новоствореним фермерським господарствам у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар (до 60 тис. грн) на одне фермерське господарство. Дотація надається у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності.

Нагадаємо, голова АТУ Ірина Паламар закликала Кабмін підтримати дрібних фермерів - фізичних осіб дотацією на утримання корів, як це надається власникам великих молочних господарств.

"З 1 січня 2019 року вступили в силу нові вимоги щодо якості молока, які залишають "за бортом" дрібні фермерські господарства, позбавляючи їх одного із основних джерел прибутку, - відзначила голова АТУ. - .

Жорсткі ринкові умови ставлять до малих господарств все більше вимог, фермерам потрібно вкладати значні кошти, щоб просто триматися на плаву, з дуже туманними перспективами, коли окупляться їхні інвестиції.

Утримання корів за такої ситуації стає просто економічно невигідним, якщо не вжити результативних заходів – поголів’я ВРХ почне зменшуватися в геометричній прогресії, а вчорашні фермери все більше виїжджатимуть до великих міст і за кордон у пошуку заробітку.

Ми не можемо цього допустити. І одним із найдієвіших інструментів для розвитку малих фермерських господарств стане дотація за утримання корів".

Ukrainian

Читати ще