Мінімальний набір продуктів за рік подорожчав на чверть

Дата публікації: 18-06-2018 - 12:04

Набір із 23 соціально значущих товарів, до якого входять овочі, хліб, макарони, молоко, м’ясо, цукор, яйця та крупи, за рік виріс в ціні на 24% — з 825 грн у травні 2017-го до 1021 грн у травні нинішнього року. Про це свідчить дослідження аналітиків Економічного дискусійного клубу, повідомляє agroday.com.ua.

Графік

При цьому порівняно з попереднім місяцем поточні ціни виявились нижчими на 14 із 23 позицій списку.

Графік

Найбільше подешевшали у травні яйця — відразу на 9,3%. Більш як на 7% упала в ціні гречана крупа. Також зафіксоване зниження цін на картоплю, цибулю, буряки — на 1-4%.

Одначе капуста і морква зросли в ціні на 34 та 6% відповідно. Як пояснюють фахівці, це відбулось під тиском сезонного зменшення пропозиції та стабільного попиту.

Усі види м’яса у травні подешевшали. З одного боку, цьому сприяло наповнення внутрішнього ринку м’ясом, з іншого — жаркий травень спонукав українців до змін в раціоні. Найпомітніше із м’ясної групи подешевшало сало — на 2,4% або на 1,67 грн на кілограмі. Свинина, яловичина та курятина втратили в ціні близько 1%.

А от молочна продукція навпаки — дорожчала. Усе через постійне скорочення пропозиції молокосировини на вітчизняному ринку.

Хліб дорожчає другий рік поспіль. З початку року масові сорти додали у роздрібних мережах 7-8%.

Загалом експерти констатують, що у травні кошик соціальних продуктів порівняно з квітнем подешевшав на 4 грн. Таке спостерігалося вперше за останні 10 місяців.

 

Ukrainian

Читати ще