Мінагрополітики самоусунулося від проблеми сірого імпорту свинини

Дата публікації: 17-05-2019 - 10:32

Асоціація тваринників України отримала відповідь від Мінагрополітики щодо сірого імпорту свинини, в якому профільне міністерство, по суті, самоусунулося від проблеми сірого імпорту свинини.

На днях Асоціація тваринників України отримала відповідь від Мінагрополітики щодо сірого імпорту свинини, в якому профільне міністерство порадило звернутися до правоохоронних органів. Це лист Мінагрополітики від 12.03.2019 №37-15-15/6511 у відповідь  на звернення Асоціації тваринників від 19.12.2018 року №24653/0/2-18.

Жодних заходів по суті вирішення проблеми сірого імпорту свинини до України, яку підняла у своєму зверненні Асоціації тваринників, Мінагрополітики не вжило. Хоча у органу влади є, як мінімум, повноваження самостійно звернутися від свого імені до інших компетентних органів, як і до правоохоронних органів.

Уряд наклав резолюцію – розглянути Мінагрополітики звернення від Асоціації тваринників в межах компетенції,  іще 19 грудня 2018 року (резолюція КМУ №24653/0/2-18). На формальну відписку Мінагрополітики знадобилося 5 місяців.

Нагадаємо, що ще в грудні минулого року Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар звернулася до Уряду та особисто Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із офіційним листом щодо врегулювання ситуації із сірим імпортом свинини.  Це було обумовлено ростом на внутрішньому ринку сірої свинини, яка незаконними схемами потрапляє з-за кордону, що викликало дуже серйозні загрози для українського виробника та  санітарно-епідеміологічного благополуччя в країні. 

На момент звернення Асоціації тваринників до Уряду закупівельні ціни на живих свиней в Україні впали до рівня собівартості і виробники свинини потерпали збитки. Звісно ціни на свинину сірого імпорту нижчі, ніж за легальну продукцію, з якими не можливо конкурувати. Безпечність та якість сірої свинини взагалі не зрозуміла.

Також до  Асоціації тваринників надходило дуже багато повідомлень від виробників свинини про низькі закупівельні ціни на живець свиней та сірий імпорт свинини, і прохання відреагувати на таку ситуацію.

Останнє опитування виробників свинини, яке  провела Асоціація тваринників, показало, що 85,1 % господарств знають про проблему сірого імпорту свинини.

Вже в березні  цього року  ЗМІ сколихнула хвиля  журналістських розслідувань про сірий імпорт свинини до України та складною ситуацією у свинарських господарств із низькими закупівельними цінами на живець свиней.

Завдяки активній реакції громадськості, в т.ч. і Асоціації тваринників України та її лідеру Ірині Паламар, з кінця березня ціни на живець свиней для внутрішнього виробника почали рости. Ситуація в пунктах пропуску через державний кордон те ж покращилася, завдяки тому що був посилений митний контроль.

Звертаємо увагу читачів, що ситуація з закупівельними цінами на свиней не впливає на роздрібні ціни для споживачів.

Особисте відеозвернення Голови Асоціації тваринників України Ірини Паламар до українських виробників свинини, в якому аграрний експерт, пояснила ситуацію на внутрішньому ринку свинини, можна переглянути за наступним посиланням:    https://www.youtube.com/watch?v=XGHpUfMfx6Q

Вкінці квітня цього року було опубліковано відкрите звернення Асоціації тваринників України, в якому аграрний лідер Ірина Паламар подякувала господарствам галузі свинарства за підтримку в боротьбі з сірим імпортом свинини та низьким закупівельними цінами на живець свиней.

 

 

 

 

 

 

 

Ukrainian

Читати ще