«Ми посприяли, аби ціни за живець свинини зросли майже на 5 гривень» - голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 05-04-2019 - 17:48

 

Протягом останніх тижнів потік контрабандної свинини до України стрімко спав, що посприяло росту цін на живець для внутрішнього виробника.

Нагадаємо, з кінця 2018 року Асоціація тваринників України отримувала численні звернення від  найбільших виробників свинини  з усіх куточків України, особливо з західних регіонів, стосовно потоку контрабандної свинини, які шаленими темпами йшла з західної Європи, що вплинуло на обвал цін на внутрішньому ринку.

Аби захистити вітчизняного виробника, голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар звернулася до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана із закликом вплинути на ситуацію із контрабандним імпортом продукції та сприяти посиленню прикордонного та митного контролю на предмет «сірого імпорту».

«Адже від цієї ситуації страждають не лише виробники, які терплять збитки, але й наш пересічний споживач, який купує неякісний дешевий закордонний продукт, що навіть може бути зараженим африканською чумою свиней, -  каже Ірина Паламар. – І дуже добре, що, наше звернення не залишилося поза увагою. За нашою інформацією, зараз контроль над імпортом на кордоні значно посилився. Через це вже з початку тижня спостерігаємо зростання ціни на живець в окремих регіонах на 3-5 гривень.

Це наша чергова перемога! Сподіваємося, що посилений контроль продовжуватиметься й надалі, а контрабанда припиниться зовсім. Адже дуже хочеться, аби наші свинарі мали змогу розвиватися, як і економіка в цілому.

Зазначимо також, що споживачам хвилюватися з приводу здорожчання живця не потрібно: на полицях магазинів цей продукт не подорожчає, адже на цінових коливання заробляють лише м’ясопереробники та перекупники».

Прес-служба АТУ

Ukrainian

Читати ще