Майбутнє племінної справи в Україні за профільними асоціаціями

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:46

Заступник Голови Асоціації тваринників України Петро Сохацький взяв участь у нараді в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, яка відбулася з метою обговорення проекту закону України «Про племінну справу у тваринництві».

Захід відбувся за ініціативи департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України за участі представників профільних асоціацій, Національної академії аграрних наук України та юристів.

Під час наради представники асоціацій заявили, що за племінну справу повинні відповідати профільні асоціації окремо по кожній породі, як це прийнято в європейських країнах, де профільні асоціації самі вирішують які породи розводити, в якій кількості і як проводити селекцію. За державою має залишатися функція надання дозволів профільним асоціаціям здійснювати таку діяльність.

В той же час юристи вказали про певні недоліки проекту закону України «Про племінну справу у тваринництві». Зокрема, було вказано на корупційну складову в документі. Окрім цього експерти вказали на головну проблему в зазначеному питанні, а саме – відсутність фінансового та організаційного ресурсу на вирішення питання племінної справи.

За підсумками наради департамент тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України взяв на себе зобов’язання доопрацювати зазначений законопроект спільно з профільними асоціаціями. 

Ukrainian

Читати ще