"Люди не будуть реєструвати тварин, допоки утримання корови впливатиме на субсидію» - голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 02-05-2018 - 15:58

Без чіткої статистики щодо кількості тварин в Україні не може бути ефективного планування діяльності Уряду в напрямі розвитку галузі, а також налагодження експортних можливостей.

У США провели черговий перепис ВРХ. Виявилося, що в деяких округах корів, більше ніж людей. Про це повідомляє AgroDay із посиланням на The Seattle Times.

Так, наприклад, Гарфілд з населенням в 2200, у фермерських господарствах якого відгодовують більше 8000 бичків, лідирує в рейтингу за кількістю великої рогатої худоби на душу населення.

У статті повідомляється, що перепис ВРХ та інших свійських тварин у США проводять раз на 5 років. Це допомагає уряду визначитися з федеральним фінансуванням програм, орієнтованих на сільські райони, надати інформацію підприємствам, які бажають продавати продукцію в сільськогосподарському секторі, дати уявлення про розвиток практик зрошення та поширеність органічного землеробства.

«Було б добре, аби ми брали приклад зі США, - коментує голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. - Без чіткої статистики щодо кількості тварин в Україні не може бути ефективного планування діяльності Уряду в напрямі розвитку галузі, а також налагодження експортних можливостей. А ведення статистичних даних, у свою чергу, вимагає обов’язкової ідентифікації тварин на підприємствах та домогосподарствах. На жаль, Закон про ідентифікацію та реєстрацію тварин, прийнятий ще у 2009 році, як слід не виконується. Люди не бажають реєструвати корів, боячись, аби не показати державі свій дохід та не втратити субсидію. Тому шляхом вирішення проблеми має стати внесення змін до частину 2 пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», а саме – виключити із сукупного доходу осіб «доходи особистих селянських господарств»,  а також кооперативні виплати, якщо селяни об’єднується в кооперативи. Наша Асоціація тваринників України не раз піднімала це питання. Зокрема, ще в грудні 2016 року ми зверталися до Кабінету міністрів України та Міністерства соціальної політики України із питанням внесення відповідних змін до законодавства.

Іншою проблемою є недосконалість самого законодавства про ідентифікацію тварин. Процедури ідентифікації досить трудомісткі, мають велику кількість посилань до паперових носіїв і спеціалізованих бланків. Тому насамперед необхідно удосконалити законодавство з ідентифікації та максимально спростити саму процедур, яку повинна оплачувати держава.

Без налагодження механізму обов’язкової реєстрації тварин ми не зможемо експортувати тварин до країн Європи, оскільки це є необхідною умовою ЄС.

Процедура ідентифікації тварин допоможе також контролювати переміщення, забій та реалізацію тварин, що, в свою чергу, поліпшить епізоотичну ситуацію в Україні. Виробники також матимуть з цього зиск: адже отримати дотації від держави, наприклад, на відгодівлю бичків на незареєстрованих тварин, можливості немає».

Ukrainian

Читати ще