Лише 20% фермерів беруть участь в програмах державної підтримки

Дата публікації: 01-03-2018 - 17:12

Згідно з результатами опитування, проведеного Центром соціального моніторингу, тільки 20,3% малих і середніх сільськогосподарських підприємств, включаючи фермерів, подали заявку на державні програми підтримки, які діяли з 2000 року по 2017 рік, повідомляє ЕП.

 

Понад чверть (25,9%) представників малих і середніх сільськогосподарських підприємств, включаючи фермерів, повідомили, що вони взагалі не чули про які програми державної підтримки, в той час як 59% респондентів були в цілому обізнані з цього питання.

Тільки 15,1% добре знали про державні програми і проявили інтерес хоча б до деяких з них.

Поінформованість сільських домогосподарств була ще нижче, оскільки 61,2% з них взагалі не чули про програми державної підтримки.

Оскільки кількість звернень за державною підтримкою було незначним, в ході опитування були вивчені також можливі бар'єри на шляху до участі в таких програмах.

Результати опитування показали, що майже половина респондентів не вірять в механізм державної підтримки, а майже 45% вважають, що їх участь була неможливою через відсутність відповідної інформації.

Кожен п'ятий респондент (23%) мав досвід поводження з банківського кредиту протягом останніх п'яти років. Один з чотирнадцяти респондентів (7%) мав досвід лізингу техніки протягом останніх двох років.

Більше однієї п'ятої (20,8%) опитаних голів сільських домогосподарств відзначили, що прибуток від продажу сільськогосподарської продукції становить понад 90% їх доходів.

Ukrainian

Читати ще