Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав важливий для АПК законопроект

Дата публікації: 10-04-2019 - 11:49

9 квітня, на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин розглянуто Закон України «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку», № 9162 від 04.10.2018 р., повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Після проведення тривалих дискусій між членами комітету, народні депутати підтримали його.

 

Загалом, законопроект № 9162 є надзвичайно важливим для усього аграрного комплексу і являє собою відповідну «дорожню карту» та системне бачення подальшого розвитку аграрної політики в нашій державі. Законопроект є відповідною стратегією розвитку АПК та сільських територій, яка враховує вимоги вітчизняних агровиробників та наших міжнародних партнерів. До розробки законопроекту були залучені фахівці Мінагрополітики та Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Для реалізації положень законопроектом пропонується доручити Мінагрополітики спільно з іншими центральними органами виконавчої влади у межах їхньої компетенції та з урахуванням позиції громадських об’єднань та наукових установ розробляти на п’ять років План заходів з реалізації основних засад розвитку державної аграрної політики та політики сільського розвитку, який базуватиметься на визначених пріоритетах і завданнях та затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом передбачається: запровадження системи моніторингу стану продовольчої безпеки в Україні; створення Офісу аграрного аташе для представництва та захисту інтересів виробників сільськогосподарської продукції за кордоном; гарантування і захист прав та інтересів землевласників та землекористувачів; забезпечення сталого ведення лісового та рибного господарства; підвищення рівня зайнятості сільського населення у сільській місцевості; сприяння розвитку аграрної освіти і науки.

Нагадаємо, раніше голова АТУ Ірина Паламар висловлювалася про необхідність прийняття даного законопроекту.

"Майже 27 років існування України як незалежної держави, базового закону, котрий визначав би аграрну політику України та її вектор, у нас не було, - зазначила Ірина Паламар. - І це тоді як аграрний сектор формує 14% національного валового продукту та понад 40% валютних надходжень України.

Звичайно, на державному рівні періодично ухвалюють певні загальні концепції чи програми. — Проте вони мають тимчасовий характер, а інколи одночасно діє декілька програм чи концепцій, які суперечать одна одній. Є й багато спеціальних законів з окремих питань. Але єдиного базового стратегічного документа, яким можна керуватися в роботі, досі немає. Тому ми покладаємо великі надії на даний законопроект».

Ukrainian

Читати ще