Коли в Україні набуде розвитку сільський зелений туризм? - Ірина Паламар

Дата публікації: 11-07-2017 - 18:23

Запропонований законопроект №2232а дає можливість надати достатні правові підстави для здійснення особистими селянськими господарствами діяльності в сфері сільського зеленого туризму.

Одне із питань розгляду останнього засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 11 липня 2017 року стало розгляд проекту закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму» №2232а від 02.07.2015 року у другому читанні. Авторами законопроекти є народні депутати: Брензович В.І., Чижмарь Ю.В., Кіссе А.І., Бриченко І.В., Романова А.А.

Власне Асоціація тваринників України, в особі Ірини Паламар підтримала прийняття законопроекту щодо розвитку сільського зеленого туризму в другому читанні.

«Запропонований законопроект №2232а дає можливість надати достатні правові підстави для здійснення особистими селянськими господарствами діяльності в сфері сільського зеленого туризму. Законодавча ініціатива має позитивне значення і для розвитку сільських територій, її інфраструктури, зайнятості селян», - заявила Ірина Паламар.

Наразі в чинному Законі «Про особисте селянське господарство» (ОСГ) присутнє досить декларативне положення, що ОСГ – це діяльність у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму, у зв’язку з чим у особистих селянських господарств виникають певні непорозуміння із контролюючими органами. Адже з точки зору наповнення державної казни наглядовим та контролюючим органам не дуже то й вигідно, щоб сільський зелений туризм розвивався в межах такої спрощеної форми діяльності як особисті селянські господарства.

Натомість запропонованим законопроектом пропонується закріпити за членами ОСГ чітке право на платній або безоплатній основі надання послуг у сфері сільського зеленого туризму, і уточнення змісту таких послуг (з розміщення (проживання) не більше ніж на 10 місць, харчування, а також організації дозвілля й заходів, пов’язаних із використанням майна особистого селянського господарства, місцевими звичаями і традиціями гостинності).

Як зазначила Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар: «Беззаперечно прийняття законопроекту №2232а сприятиме розвитку сільського зеленого туризму за рахунок надання більших можливостей його здійснення селянам на базі пільгової платформи - особисті селянські господарства. Загалом, розвиток сфери послуг на селі може стати важливим допоміжним вектором розвитку інфраструктури в регіонах, крім власне сільського господарства. Нам треба створити умови для того, щоб всі випуски «Орла і Рєшки» знімалися в Україні.

З точки зору Асоціації тваринників аж ніяк не є перешкодою для прийняття цього законопроекту відсутність взагалі в законодавстві визначення поняття «сільський зелений туризм», щодо чого надходили зауваження. «Звісно, з точки зору розбудови законодавства України це є вірно, проте, навіть за умов відсутності такого визначення, сільський зелений туризм в Україні розвивається, ряд інших ініціатив приймалася. І в даному випадку нам зрозуміло, що законодавець не ставив собі за мету врегулювати всю сферу сільського зеленого туризму, а лише в межах діяльності особистого селянського господарства. І якщо ініціатори цього законопроекту доопрацюють ще і інші положення про сільський зелений туризм – добре, ні – парламенту все рівно потрібно прийняти цей Закон», - наголосила в своєму коментарі Ірина Паламар.

Ukrainian

Читати ще