Китаю знадобиться 5 років аби відновити ринок свинин після АЧС — Rabobank

Дата публікації: 02-12-2019 - 15:27

Аналітики зазначають, що Китаю знадобиться 5 років аби відновити втрати свинопоголів'я через АЧС. Загалом, з серпня 2018-го року, коли в країні виявили перший спалах вірусу, поголів'я свиней у країні скоротилося з 430 млн тварин до менш ніж 200 млн свиней нині. 

У Rabobank заявляють, що упродовж наступних двох років в країні особливу увагу приділятимуть відновленню поголів'я свиней у країні та збільшенню обсягів імпорту свинини для того, щоб у 2025-му році ситуація на ринку «відновила баланс», а ціни стабілізувалися. Однак, аналітики прогнозують, що навіть тоді кількість свиней у країні не сягне рівня піку 2018-го року. 

У своєму звіті Rabobank зазначає, що Китай не зможе імпортувати достатню кількість свинини, щоб компенсувати дефіцит внутрішнього виробництва упродовж найближчих років, що спричинить зростання світових цін та спонукатиме споживачів до зміни звичок. Аналітики Rabobank прогнозують, що населення Китаю споживатиме більше охолодженого, замороженого та обробленого м’яса, а не свіжої свинини. Водночас споживання птиці до 2025 року зросте на близько 30%.

У наслідок африканської чуми свиней, ринок свинини в Китаї зміниться назавжди, а частка цього виду м'яса на ринку знизиться з останніх 63% до 53%.

За словами Ченджун Пан, головного аналітика тваринних білків у Rabobank: «Навіть коли ринок свинини у Китаї збалансується, в країні зміниться кон'юктура ринку. Свинина залишатиметься «пріоритетним» тваринним білком, але споживатимуть її менше, оскільки молодь віддає перевагу «більш здоровій» пташатині. Для Китаю та світового ринку це стане новою нормою». 

Раніше аналітики Rabobank прогнозували, що АЧС знищить чверть світового поголів'я свиней. На Китай, найбільшого у світі споживача свинини, припадає половина світового виробництва м'яса.  

Джерело: pig.ua

Ukrainian

Читати ще