Китайську хімію завозили в Україну під виглядом європейських препаратів

Дата публікації: 25-06-2018 - 10:49

Правоохоронці викрили приватне підприємство, яке здійснювало закупівлю та постачання на територію України засобів захисту рослин невідомого походження та складу з Китайської Народної Республіки. Як повідомляється на сайті Генпрокуратури, підприємство вело свою діяльність у Київській області і було викрите бориспільським управлінням, повідомляє agroday.com.ua.

Фактично, порушники здійснювали торгівлю препаратами, які не дозволені до ввезення і не проходили обов’язкової державної реєстрації в Україні.

В процесі митного оформлення до декларації вносилися недостовірні дані, нібито ЗЗР виготовлені на території Європейського союзу та мають держреєстрацію. А співробітники митних та екологічних органів умисно не бачили невідповідності у препаратах, які ввозилися під виглядом якісних ЗЗР, говорять в ГПУ.

Загалом було виявлено 17 найменувань хімікатів невідомого походження, які ввозилися як європейський продукт. Несплачена сума за держреєстрацію цих препаратів оцінюється в 1 млн грн.

В ГПУ також уточняють, що в результаті обшуків виявлено та вилучено 139 тон засобів захисту рослин на загальну суму майже 18 млн грн, які імпортовані на територію України без належних дозвільних документів.

Нагадаємо, що за оцінками учасників ринку, чверть пестицидів, що продаються в Україні, насправді є фальсифікатом. Частину з них незаконно ввозять з-за кордону, решту виготовляють місцеві «кулібіни».

Як говорять слідчі Інтерполу, такий кримінальний бізнес входить десятки лідерів за рівнем прибутковості.

Ukrainian

Читати ще