Китай проведе аудит щодо можливості імпорту української свинини

Дата публікації: 06-06-2019 - 11:13

Процес налагодження експорту свинини до КНР, ініційований Асоціацією тваринників України, просувається вперед: чекаємо на аудит від китайської сторони.

Про це повідомив перший заступник голови Держпродспоживслужби України Андрій Жук в рамках Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», що відбувся 4 червня 2019 року.

За його словами, на сьогоднішній день компетентним органом подана заявка в Китай на оцінку системи контролю за виробництвом і вирощуванням свиней, для того, щоб відкрити ринок КНР для українських виробників.

«Однією з умов китайської сторони є наявність можливості компартменталізації в Україні, зазначив спікер. - Ми будемо розвивати це питання. Опитувальник на Китай уже заповнений, тому будемо чекати на можливість проведення аудиту китайською стороною».

Нагадаємо, що нещодавно голова Асоціація тваринників України Ірина Паламар направила відповідний лист до Держпродспоживслужби про налагодження експорту свинини на ринок Китаю та погодження відповідного ветеринарного сертифікату між двома країнами.

У відповідь на дану ініціативу Держпродспоживслужба запустила переговорний процес із Компетентним органом Китаю.

Крім того, АТУ неодноразово наголошувала про необхідність упровадження компартменталізації для можливості експортувати свинини в умовах АЧС.

 

Ukrainian

Читати ще