Кабмін запевнив, що питання дерибану дотацій тваринників не залишиться без уваги

Дата публікації: 07-03-2018 - 13:00

Під час Всеукраїнської акції протесту сільськогосподарських виробників під стінами Кабінету Міністрів України 6 березня Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар вручила звернення до Прем’єр-Міністра з вимогою доопрацювати в максимально короткі строки механізми державної підтримки на тваринництво в 2018 році.  

Представник Уряду, який вийшов до мітингувальників, запевнив про обов’язкову належну реакцію Кабінету Міністрів України на незадоволення тваринницьких господарств і повідомив, що питання дотацій взято під жорсткий контроль. Учасники акції вимагали втрутитися Прем’єр-Міністра зупинити свавільні дії Мін АПК.  

Вимоги тваринників стосуються внесення змін до Постанови N 107 від 7 лютого 2018 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», яка по-тихому була підготовлена Мінагрополітики, без належного обговорення з виробниками і врахування жодних пропозицій. Прийнята постанова визначає напрями та процедури державної підтримки для тваринників в розмірі 4 млрд. грн. На жаль, про що вже неодноразово заявляла Асоціація тваринників, документ містить чимало бюрократичних схем, через які державною підтримкою вдасться скористатися небагатьом аграріям.  

Асоціація тваринників разом з виробниками уважно слідкуватиме за даним уповноваженим представником Кабміну словом перед тисячною аудиторією тваринників вирішити питання з забезпеченням чесного і прозорого розподілу дотацій для тваринників. Якщо вимоги тваринників не будуть почуті, аграрії готові до більш радикальних форм протесту.

 

До сьогодні влада знехтувала опублікованим 13 лютого 2018 року в Голосі України відкритим листом Асоціації тваринників України і близько 70 виробників та Резолюцію Всеукраїнського аграрного віче від 22 лютого 2018 року з пропозиціями щодо покращення механізмів державної підтримки галузі тваринництва, хоча були жорсткі вимоги Прем’єр-Міністра доопрацювати схвалений на засіданні Уряду Порядок розподілу коштів разом із виробниками.

Ukrainian

Читати ще