Ірина Паламар звернулася до Володимира Гройсмана щодо врегулювання ситуації з нелегальним імпортом свинини

Дата публікації: 17-12-2018 - 09:37

Сьогодні Україна потерпає від проблеми нелегального імпорту свинини, який здійснюється через кордон із країнами ЄС. Ціни на таку контрабандну свинину з-за кордону, звісно, нижчі, ніж за легальну продукцію, тому кількість «сірих» закупівель системно зростає.

Як результат – страждає внутрішній виробник свинини.

Контрабандна продукція все більше насичує внутрішній ринок та негативно впливає на національну економіку України, розвиток галузі свинарства, продовольчу безпеку та санітарно-епідеміологічне благополуччя. «На ці факти скаржаться і сільськогосподарські виробники свинини з різних регіонів України, яким дуже складно працювати та конкурувати в недоброчесних умовах», - каже голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

З огляду на ситуацію що склалася, Асоціація тваринників України звернулася із офіційним листом Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом вплинути на ситуацію із контрабандним імпортом продукції свинарства в Україну.

«Згідно зі статтею 201 Кримінального кодексу України, переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тобто контрабанда, є злочинною діяльністю, яка карається, - зазначила голова АТУ. - Аналогічно кримінальним злочином є й умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку (стаття 212 ККУ).

            Наявність та ріст в Україні контрабандної свинини несе низку потенційних загроз державного масштабу. Передусім, це негативно позначається на економіці всієї держави, яка недоотримує надходження до бюджету у вигляді несплачених митних платежів та податків при реалізації цієї продукції. Хоча такі додаткові кошти могли б бути інвестовані в розвиток країни та покращення якості життя населення. 

Також страждає сама галузь свинарства та її виробники, оскільки собівартість виробленої законним шляхом свинини вища, аніж контрабандної. Знижується й інвестиційна привабливість свинарської галузі».

Звісно, повністю відсутній будь-який ветеринарно-санітарний прикордонний контроль нелегальної свинини, що ввозиться на територію України, як і в подальшому контроль за її реалізацією на внутрішньому ринку. Якість даної продукції – сумнівна, вона може бути небезпечною для споживання та створювати ризики здоров’ю та життю населення.

Інша загроза – це те, що низка країн ЄС мають проблему африканської чуми свиней, і контрабандна свинина може містити вірус цієї хвороби, який заноситься до України і призводить до збільшення кількості спалахів АЧС вже на території нашої держави.

Відомо, що цього року Урядом України була започаткована ініціатива «Україна без контрабанди», яку Асоціація тваринників України вітає та підтримує. В рамках такої ініціативи має бути приділена належна увага і боротьбі та запобіганню саме контрабанди свинини до України.

«Враховуючи вищезазначене, просимо Вас вжити передбачених законом заходів щодо припинення потоку контрабандної свинини через державний кордон з країнами Європейської співдружності та її сірого імпорту до України, - звернулася до Прем’єр-Міністра України в листі Ірина Паламар. - В рамках цього звертаємося до Вас із проханням сприяти посиленню прикордонного та митного контролю на предмет контрабанди свинини, ініціювання проведення спільних спеціальних прикордонних операцій з сусідніми країнами з метою виявлення нелегальної свинини, проведення перевірок правоохоронними органами на українських пунктах пропуску через державний контроль та роботу митниць, а також забезпечення належного знищення, вилученої на законних підставах, контрабандної свинини».

Ukrainian

Читати ще