Ірина Паламар звернулася до Мінагрополітики щодо відмов селянам в отриманні дотацій на молодняк ВРХ

Дата публікації: 27-05-2019 - 12:56

Стало відомо, що у 2019 році селянам масово відмовляють в отриманні дотацій на вирощування молодняка ВРХ – про це вони постійно повідомляють Асоціацію тваринників України електронними листами та дзвінками. У зв’язку із цим голова АТУ Ірина Паламар звернулася до в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Трофімцевої О.В. із офіційним листом, в якому закликає вжити заходів щодо вирішення даної проблемної ситуації.

До Асоціації тваринників України в травні цього року масово почали надходити телефонні дзвінки та електронні листи від фізичних осіб, які утримають ВРХ та її молодняк по всій Україні, щодо необґрунтованих відмов з боку структурних підрозділів облдержадміністрацій у прийомі документів на отримання дотації за молодняк.

Абсолютно усі власники молодняка ВРХ скаржаться на спільну проблему. Після того, як фізичні особи отримали в 2018 році дотацію в розмірі 1000 грн за утримання молодняка протягом певної кількості календарних місяців, вже у 2019 році у прийомі чергового пакету документів на дотацію за утримання цього ж молодняка протягом подальших місяців їм було відмовлено. Причина, за словами уповноважених представників обладміністрацій, наступна: молодняку на момент подання документів на дотацію виповнився 1 рік. При цьому продаж чи інше переміщення молодняка з господарств їх власники не здійснювали.

Зокрема, один із заявників розповів, що структурний підрозділ  однієї з обласних держадміністрацій з питань агропромислового розвитку відмовив йому у квітні 2019 року у прийомі документів на отримання дотації за молодняк, які попередньо у лютому 2019 року були подані до сільської ради, оскільки на момент подання документів молодняку виповнився 1 рік. Цю інформацію заявник отримав від самої сільської ради.

 

Чи законна відмова?

Фахівці Асоціації тваринників України, які вивчили ситуацію, відзначають, що відповідно до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110), визначено, що  дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

у період утримання молодняка віком від одного до п’яти  місяців - 300 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від п’яти до дев’яти  місяців - 700 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від дев’яти до тринадцяти місяців - 1500 гривень за голову.

Пункт 9 зазначеного Порядку чітко визначає,  що документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб - власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

Для отримання дотації за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб і якому у грудні попереднього року, січні, лютому та березні поточного року виповнилося 12 місяців, документи приймаються до 1 травня поточного року в разі надання Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин інформації про наявність в господарстві населення такого молодняка станом на дату досягнення ним зазначеного віку.

«У конкретній ситуації, про яку ми говорили вище, теличка народилася в лютому 2018 року, а на момент подання до сільської ради документів на отримання дотації – лютий 2019 року - теличці виповнилося 12 місяців, - пояснює юрист Асоціації тваринників України Яна Салміна. - Таким чином, відповідно до пункту 9 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110), згадана особа мала законне право подати документи на отримання дотації до 1 травня 2019 року, чим і скористалася в лютому 2019 року. Із наданої інформації заявником правові підстави для відмови в отримання дотації за молодняк були відсутні.

Мало того, присутній і інший момент, який також суперечить закону. А саме, в Інформаційній довідці Міністра агрополітики про дотацію за молодняк, яка розміщена на офіційному веб-сайті Мінагрополітики: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=25551, усупереч вимогам Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110), визначено, що за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, документи приймаються до 1 квітня поточного року, у разі наявності молодняка в господарстві на момент подання документів».

АТУ звертається до Мінагрополітики

«Це просто кричуща ситуації, до якої ми не могли залишитися байдужими, - коментує голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. -  Ми негайно звернулися із офіційним листом до в.о. Мінагрополітики Ольги Трофімцевої із закликом вжити заходів щодо вирішення проблемної ситуації з отриманням дотації на молодняк ВРХ цього конкретного заявника. Крім того, ми просимо Мінагрополітики провести  перевірки на предмет законності відмов в отриманні дотації за молодняк в 2019 році з боку структурних підрозділів облдержадміністрацій разом з сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад фізичним особам за поданими документами, а також провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з вищевказаними структурними підрозділами щодо виконання вимог чинного законодавства про дотацію за молодняк.

Також у своєму листі відзначили й некоректну інформацію про дотацію за молодняк ВРХ на сайті Мінагрополітики, яку теж просимо виправити.

Дуже сподіваємося, що на наше звернення відреагують у найкоротші терміни. Держава мусить підтримати виробників і заохотити їх до вирощування ВРХ».

 

Ukrainian

Читати ще