Ірина Паламар запропонувала Зеленському перевірити стан ветсанзаводів

Дата публікації: 08-08-2019 - 10:32

Голова Асоціації тваринників України порекомендувала Президентові під час своїх робочих поїздок по країні навідатися до однієї з філій ДП «Укрветсанзавод».

 

Про це голова АТУ написала на своїй офіційній сторінці у Facebook.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2065276663576774&id=6713909…

«Звертаємося до Президента України Володимира Зеленського із проханням під час своїх робочих поїздок відвідати одну із філій державного підприємства з утилізації відходів (ДП «Укрветсанзавод»), та наглядно пересвідчитися, в якому критичному стані сьогодні ситуація з утилізацією відходів сільського господарства! – йдеться у повідомленні.

  • Ми знаємо, що сьогодні Президент особисто вивчає стан справ у різних галузях, та відвідує не показові підприємства для гарної картинки по телебаченню і для суспільства, а, навпаки – ті, що потребують уваги держави. Тож віримо, що і наше звернення не залишиться без уваги.

Наша Асоціація тваринників України детально вивчала це питання, ми говорили із представниками тваринницького бізнесу, зверталися до Держпродспоживслужби, і виявилося, що філій ДП «Укрветсанзавод» усього 18, 6 із яких зовсім не працює (!!!), а з тих, що залишилися, частина також діє не на повну потужність

Непрацюючі ветсанзаводи не реконструюються, а нові не будуються, обладнання застаріле, бо держава вже багато років не виділяє на це жодної копійки. Востаннє на ДП «Укрветсанзавод» було виділено 3 млн грн у 2014 році на заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин, запобігання розповсюдження збудників інфекційних хвороб тварин. Що ж до коштів на реконструкцію – то про це в Держпродспоживслужбі не повідомляють, тобто, невідомо, коли останній раз взагалі ці видатки фінансувалися.

Як результат – рештки тварин, багато з яких інфіковані небезпечними захворюваннями, такими як африканська чума свиней (АЧС), епідемічна діарея свиней (ЕДС) та іншими, викидаються просто в лісопосадках, і хвороби розносяться територією країни. Це кричуща ситуація, яка може перетворитися на екологічне лихо для всієї України!»

Ukrainian

Читати ще