Ірина Паламар закликала депутатів урегулювати ситуацію з контрабандою свинини

Дата публікації: 18-12-2018 - 16:33

Голова Асоціації тваринників на засіданні аграрного комітету ВР України рішуче висловилася про необхідність вирішення ситуації із нелегальним ввезенням свинини з ЄС та захист вітчизняних виробників.

18 грудня 2018 року голова Асоціації тваринників України взяла участь у засіданні аграрного комітету Верховної Ради України, де розглядалася низка законопроектів щодо  продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. В цілому, до розгляду пропонувалося 16 законопроектів від народних депутатів, якими передбачається подовження мораторію на продаж землі на різний термін.

Ірина Паламар підтримала народних депутатів щодо продовження мораторію, а також обговорила інше болюче для виробників сільськогосподарської продукції питання – нелегальний імпорт свинини з країн ЄС.

В рамках заходу голова АТУ поспілкувалася із народними депутатами України щодо ситуації із «сірим» імпортом свинини, від якої сьогодні потерпають вітчизняні свинарі. Ціни на таку продукцію значно нижчі, ніж в українських виробників, а, отже, проблема болюче б’є по нашій галузі свинарства. Ірина Паламар зазначила, що контрабандна продукція негативно впливає на національну економіку України, продовольчу безпеку та санітарно-епідеміологічне благополуччя, на що скаржаться і сільськогосподарські виробники свинини, члени Асоціації тваринників України, яким дуже складно працювати та конкурувати в недоброчесних умовах. 

 

Статтею 201 Кримінального кодексу України переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тобто контрабанда, є злочинною діяльністю, яка карається.

Аналогічно кримінальним злочином є й умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку (стаття 212 ККУ).
Ситуація із нелегальним ввезенням свинини негативно позначається й на економіці всієї держави, яка недоотримує надходження до бюджету у вигляді несплачених митних платежів та податків при реалізації цієї продукції. Знижується й інвестиційна привабливість свинарської галузі. Сірий імпорт породжує ще одну проблему – епідеміологічну, оскільки таке м'ясо не контролюють санітарно-ветеринарні служби. Подібна продукція є сумнівної якості, небезпечна для споживання та створює ризики здоров’ю та життю населення. Також це призводить до збільшення кількості спалахів АЧС на території України, яка буяє в сусідніх державах, зокрема, в Польщі.

Отож голова АТУ закликала народних депутатів приділити  належну увагу боротьбі з контрабандою свинини та вжити передбачених законом заходів щодо припинення потоку цього нелегального імпорту.

Нагадаємо, днями голова АТУ направила офіційний лист із відповідним закликом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та до народних депутатів України.

Ukrainian

Читати ще