Ірина Паламар взяла участь в обговоренні питання заборони пальмової олії на засіданні аграрного комітету ВР

Дата публікації: 04-04-2018 - 19:51

3 квітня 2018 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні Аграрного комітету Верховної Ради України, на якому обговорювалася ціла низка законопроектів у галузі сільського господарства.

 

Одним із ключових питань стало обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів», поданий народними депутатами України Ляшком О.В., Галасюком В.В., Вовком В.І., Мосійчуком І.В. (реєстр. № 3871 від 02.02.2016).

Метою законопроекту є заборона використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів, молока та молочних продуктів та встановлення за порушення адміністративної відповідальності.

Проект викликав жваве обговорення та підтримку більшості учасників комітету, оскільки питання безпечності харчових продуктів на сьогоднішній день стоїть досить гостро. Присутні народні депутати та представники профільних організацій підкреслили важливість прийняття даного законопроекту в найближчі терміни.

«Україна, як аграрна держава, спроможна забезпечити своїх громадян власною якісною продукцією, зокрема, молочкою. Адже це – здоров’я нашої нації, наших дітей, - коментує дане питання голова АТУ Ірина Паламар. - Усі знають, наскільки шкідливими є пальмові жири. А в нас їх додають чи не у більшість молочних продуктів під виглядом тваринних, і за ціною тваринного жиру. Тобто, тут присутнє не лише нанесення шкоди здоров’ю людей, а й відверте шахрайство, оскільки переробники молочних продуктів наживаються, видаючи дешеву пальмову олію за дороге коров’яче масло. І ніхто ці процеси не контролює».

Проти повної заборони використання пальмових жирів висловилися деякі виробники олійних продуктів. Аргументом цьому вони відзначили, що пальмова олія не є забороненою до використання у харчових продуктах і більшості розвинених країн світу. Інша справа, що є декілька її різновидів, і потрібно, аби до споживача потрапляли продукти з безпечними для здоров’я видами пальмових жирів.

Таким чином, у підсумку було вирішено доопрацювати даний законопроект, враховуючи думку всіх учасників обговорення, для подальшої його подачі до Парламенту.  

Серед інших питань, які увійшли в порядок денний, стала ще низка законопроектів.

Законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства» (№4922 від 07.07.2016); проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», (реєстр. № 8121 від 14.03.2018); законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України (реєстр. № 6055 від 16.11.2017); проект Закону України «Про внесення зміни до Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо вжиття невідкладних заходів із прискорення паювання земель державної власності» (реєстр. № 6433 від 11.05.2017); проект Закону України «Про внесення зміни до Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо вжиття невідкладних заходів із прискорення паювання земель державної власності» (реєстр. № 6433 від 11.05.2017); законопроект «Про приватизацію та порядок виділення громадянам України в натурі (на місцевості) земельних ділянок земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в державній власності (реєстр. № 6407 від 24.04.2017).

Усі законопроекти, як обговорювалися, були підтримані Асоціацією тваринників України та іншими учасниками засідання.

 

Ukrainian

Читати ще