Ірина Паламар виступила в Офісі Національної Інвестиційної Ради при Президентові України за підписання меморандуму з банками щодо питань кредитування

Дата публікації: 06-04-2018 - 17:07

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар на засіданні робочої групи з питань поліпшення інвестиційної привабливості аграрного сектору в Офісі Національної Інвестиційної Ради при Президентові України запропонувала підписати меморандум з державними банками з питань кредитування.

5 квітня 2018 року в Офісі Національної Інвестиційної Ради при Президентові України, де проходило перше засідання робочої групи з питань поліпшення інвестиційної привабливості аграрного сектору, голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар підняла вкрай важливу та актуальну для аграріїв тему. Голова АТУ запропонувала підписати меморандум з державними банками з питань кредитування.

Ірина Паламар звернулася до керівника Офісу Національної Інвестиційної Ради при Президентові України Юлії Ковалів з тим, щоб ініціювати підписання меморандуму між державою та банками, аби вони давали кредити під менші застави.  

Це було зумовлено тим, що на сьогодні в сфері сільського господарства склалася ситуація, за якої середні й малі підприємства на практиці не можуть отримати кредити в силу цілої низки причин. Передусім, це дуже високий коефіцієнт застави, яку має надати підприємець: так, на 1 гривню кредиту в середньому претендент повинен дати 1,5 гривні застави. Саме ж заставне майно, в свою чергу, оцінюється банками, дуже низько. Крім того, банки висувають дуже жорсткі умови, які не всі підприємства можуть виконати - щодо кількості співробітників тощо. У свинарстві ж ситуація іще складніша: до всіх вищевказаних проблем додається ще одна – серйозна загроза АЧС, через що свинарське підприємство підпадає під великі ризики, тому їх кредитувати взагалі не хочуть.       

Особливо актуальним це питання є для молодих фермерів, які ще тільки хочуть відкрити справу, і потребують на це коштів. Проте кредити вкрай потрібні і на розвиток вже існуючих господарств; і для того, аби втримати бізнес, адже сільськогосподарським підприємствам в той час, коли скасували відшкодування ПДВ, теж доводиться не солодко.

Окрім того, кредитування необхідне для реалізації різного роду інвест-проектів, бо, по суті, основним завданням робочої групи було виокремлення питань поліпшення інвестиційної привабливості аграрного сектору.

Усі присутні на засіданні, в тому числі Президент Українсько-американської Ділової Ради (USUBC) Морган Вільямс, схвально поставилися до такої ініціативи.

Ірина Паламар домовилися з керівником Офісу НІР при Президентові України Юлією Ковалів про те, що Асоціація направить свої пропозиції, які будуть розглянуті і прийняті до уваги.

Це було лише перше засідання робочої групи, але Асоціація тваринників України і надалі підніматиме дане питання, а також низку інших важливих аспектів під час наступних робочих обговорень.

 

Ukrainian

Читати ще