Ірина Паламар: «Процес боротьби зі спалахом АЧС є довготривалим»

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:50

Попит на імпорт свинини в Китаї і ціна на неї залишаються високими. У зв’язку з високою оптовою ціною на свиней в КНР лишається високою ціна на м'ясо. 

Так, зокрема, протягом останніх місяців ціна на м'ясо свинини коливалася в межах 25 юанів за кілограм (£ 2,70/кг) і збільшувалася в останні тижні. 

Ситуація на Китайському ринку засвідчила продовження зростання попиту на імпорт протягом певного часу. Так, за перші два місяці поточного року поставки імпорту зрости більш ніж на три чверті в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Імпорт свинини з країн ЄС до Китаю також зріс, враховуючи що ціна стала на 1% вищою в порівнянні з минулим роком. Це є обнадійливою тенденцією для експортерів з ЄС, в тому числі й Великобританії.

За словами Голови Асоціації тваринників України Ірини Паламар, наша держава могла б експортувати свинину до Китаю по вигідній ціні, якби не проблема Африканської чуми свиней (АЧС). «Процес боротьби зі спалахом АЧС є довготривалим. В більшості європейських країн існує чітка програма з профілактики та боротьби з АЧС. Так, наприклад, Іспанія 20 років боролася з цією хворобою на державному рівні, що ледь не стало загрозою її виключення з ЄС. Ми також повинні врегулювати цю проблему на загальнодержавному рівні. В іншому випадку Україна приречена на довготривалу заборону експортування своєї свинини, що негативно позначиться на економіці держави», – зазначила Ірина Паламар.

При підготовці матеріалу використано інформацію з сайту:

http://www.thepigsite.com/swinenews/41550/pig-prices-remain-high-in-chi…

Ukrainian

Читати ще