Ірина Паламар підняла питання запобігання рейдерству на круглому столі аграрного Комітету ВР

Дата публікації: 27-08-2018 - 18:20

Також голова Асоціації тваринників висловилася про необхідність упровадження компартменталізації, запобігання ввезення в Україну несертифікованих пестицидів та підняла питання забезпечення аграріїв вагонами-зерновозами та тягою. Усі пропозиції були підтримані головою аграрного комітету.

27 серпня 2018 року Ірина Паламар, громадський діяч і голова Асоціації тваринників України, виступила на круглому столі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин за темою «Пріоритетні завдання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання».

Круглий стіл відбувся за участю народних депутатів аграрного комітету ВРУ, представників Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, профільних громадських об’єднань та галузевих асоціацій, особисто пана Крістіана Бена Хелла, Керівника  сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні.

Одним із головних питань, які підняла голова АТУ, стала проблема рейдерства сільськогосподарських підприємств та земель, яка в Україні з кожним днем набирає обертів. «Аграрії вже дуже довго чекають на прийняття антирейдерського закону, - зазначила Ірина Паламар. - Тому нагальним у роботі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин є доопрацювання до другого читання та розгляд проекту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» № 8121 від 14.03.2018 р., який був прийнятий у першому читанні за основу».

Другим важливим питанням, яке порушила Ірина Паламар, стало упровадження компартменталізації як єдиного способу для свинарів експортувати свою продукцію в умовах АЧС. «Дана процедура поширена в багатьох країнах світу, вона допомагає підприємствах здійснювати міжнародну торгівлю за умови наявності певних епізоотичних хвороб. Упровадження компартменталізації сприятиме інвестуванню у свинарство та збільшенню виробництва свинини».

Голова АТУ зазначила, що є вже три розроблені Держпродспоживслужбою накази, та Мінагрополітики їх ще не погодило. Виконуючий обов’язки голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко дав вказівку голові Держпродспоживслужби Володимиру Лапі, а також  заступнику Міністра агрополітики Віктору Шереметі взяти це питання на контроль.

Третьою проблемою, про яку говорила у своєму виступі Ірина Паламар, стало запобігання і протидія завезенню на територію України та використання несертифікованих пестицидів. «В Україні постійно фіксується збільшення кількості отруєння сільськогосподарських тварин, а штрафи за ці порушення – всього 170 грн. Тому необхідно розробити проект зміни законодавства щодо запобігання та протидії ввезення  на територію України несертифікованих пестицидів та підвищення відповідальності за порушення даної вимоги», - наголосила Ірина Паламар.

Останнім питанням, яке підняла голова АТУ, стало питання забезпечення аграріїв вагонами-зерновозами та тягою.

«Потрібно максимально раніше, як тільки запрацює Комітет, заслухати на засіданні Комітету інформацію від Міністерства інфраструктури, Міністерства аграрної політики та продовольства, ПАТ «Укрзалізниця» щодо стану забезпечення аграріїв вагонами-зерновозами та тягою, - відзначила Ірина Паламар. – Бо ми хочемо розуміти, які плани має Укрзалізниця на розширення парку вагонів-зерновозів та їх модернізацію».

У відповідь голова Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко запропоновав разом вимагати зустрічі у Прем’єр-міністра, щоб вирішити проблему із вагонами, а також пообіцяв, що комітет проведе з цього питання окрему нараду.

Ukrainian

Читати ще