Ірина Паламар надіслала Володимиру Зеленському пакет пропозицій щодо підтримки аграріїв

Дата публікації: 24-05-2019 - 16:25

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар звернулася до Президента України Володимира Зеленського із пакетом програм, розроблених фахівцями Асоціації тваринників України щодо підтримки та реформування аграрної галузі.

Головними питаннями, які підняла АТУ у своєму пакеті пропозицій, є питання розвитку сільських територій шляхом створення виробничих сільськогосподарських кооперативів, а також підтримки об’єднаних територіальних громад і відновлення українського скотарства.

Дані пропозиції викладені в конкретних програмах на 36 аркушах із їх детальним обґрунтуванням, пропонованим механізмом їх реалізації та очікуваними результатами.

Зокрема, пропонується підтримати фермерів кредитуванням на купівлю корів,  коштами для молодих сімей, що хочуть займатися фермерством, упровадженням навчально-освітніх заходів щодо передових методів вирощування ВРХ, свиней та птиці, та низкою інших важливих пропозицій.

«У своїх програмах ми зробили акцент на підтримці саме малого та середнього бізнесу, який перебуває у надскладному становищі, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Зокрема, це стимулювання розвитку кооперативного руху на селі з ефективно-вигідними самоокупними моделями ведення приватного господарства, що стимулюватиме відродження й ресоціалізацію сільських територій, розкриття економічного потенціалу особистих селянських господарств, збереження селянства як носія української ідентичності, культури й духовності.

На сьогоднішній день понад 70% усього молока виробляється в господарствах населення, там утримується близько 75% корів із загального поголів’я в Україні. При цьому рівень дохідності від утримання ВРХ дуже низький. Отож приватні господарства на селі мають значний потенціал розвитку, який досі не використовується та потребує запровадження комплексу заходів, що стимулюватимуть їх прибутковість.

Важливою складовою є й підтримка дрібних фермерів – молодих людей на селі, які хочуть розвиватися у своїй країні, на свій землі, а не десь на чужині. Лише таким шляхом – комплексним підходом і увагою до дрібного та середнього аграрного бізнесу може бути вирішена проблема міграції сільського населення й відродження села».

 

Ukrainian

Читати ще