Ірина Паламар: «Ми повинні розвивати свою економіку, підтримуючи аграріїв, які дають реальний приріст нашій економіці, а не чекати чергової допомоги від МВФ»

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:40

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар переконана, що Україна не повинна залежати від кредитів МВФ, а має розвивати свою економіку шляхом підтримки аграрного сектору.

«Ми повинні розвивати свою економіку, підтримуючи аграріїв, які дають реальний приріст нашій економіці, а не чекати чергової допомоги від Міжнародного валютного Фонду. Адже з кожним роком зовнішній борг нашої держави стрімко зростає і, на превеликий жаль, ніхто не замислюється над тим, як і хто цей борг буде повертати. Нам необхідно розвивати аграрну галузь, нарощувати потенціал, залучати інвестиції», – заявила Ірина Паламар.

Прийнятий наприкінці минулого року закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» (№909-VIII) фактично ліквідував з 1 січня 2016 року дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства в зв'язку із зобов'язаннями України перед Міжнародним валютним фондом. Таке рішення призвело до стрімкого збільшення податкового навантаження на сільгоспвиробників, що ставить під загрозу подальший розвиток тваринництва в Україні.

«В зв’язку з такою ситуацією, кілька тижнів тому звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з проханням винести на розгляд найближчого засідання комітету законопроект про повернення спецрежиму повернення ПДВ для аграріїв, а саме альтернативного законопроекту, який був підготовлений за участю 39 народних депутатів і профільних асоціацій («Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгосптоваровиробників» (рег. №3851-1 від 04.02.2016 р).»,  – сказала Ірина Паламар. Зазначений законопроект передбачає дію до 2018 року попереднього спецрежиму оподаткування. Прийняття цього документа очікують всі тваринники, оскільки він відкриє можливість відновити будівництво комплексів з вирощування свиней і великої рогатої худоби, що в свою чергу створить нові робочі місця, відкриє можливості для залучення інвестицій і позитивно відобразиться на розвитку економіки України.

Ukrainian

Читати ще