«Знищення Інституту ветеринарної медицини – це акт біодиверсії» - Ірина Паламар

Дата публікації: 20-08-2019 - 17:52

Керівництво Національної академії аграрних наук України (НААН) упродовж багатьох років нищить біобезпеку країни, ситуація з якою і так є кричущою, вважає голова АТУ.

 «Протягом останніх 5-ти років епізоотична ситуація в Україні постійно погіршується, а наукові установи, які займаються питання біологічної безпеки, занепадають. Зокрема, мова йде про Інститут ветеринарної медицини НААН, фінансування якого за останні роки скоротилося на 80(!) відсотків. Заклад, який займається особливо небезпечними хворобами людей і тварин, й утримує національне надбання – штами мікроорганізмів, на думку керівництва академії аграрних наук - є чимось неважливим і другорядним. А середня зарплатня професіоналів, від роботи яких залежить біобезпека всієї країни, в 2018 році склала 5018 грн!

А між тим, саме завдяки функціонуванню Інституту ветеринарної медицини є можливими розробляти вакцини та діагностувати такі небезпечні хвороби тварин як африканська чума свиней, яка бушує Україною, через що свинарство терпить шалені збитки, нодулярний дерматит, туберкульоз, лейкоз,  бруцельоз, сказ, лептоспіроз. Деякі з цих хвороб можуть передаватися до людини. Якщо знищити науку, то епізоотична ситуація стане неконтрольованою. Я вважаю, що це просто акт біологічної диверсії* проти України, злочин перед державою!

Я вже написала офіційні листи до Президента України, голови СБУ, Ради Національної безпеки й оборони з проханням негайно втрутився в цю кричущу ситуацію. Біодиверсію потрібно зупинити!»

 

Довідка:

*Біодиверсія – це умисна цілеспрямована злочинна діяльність людини, покликана завдати соціально-економічного і фізичного збитку групі людей або державі, із застосуванням небезпечних як природно існуючих, так і створених штучно для цієї мети біологічних об’єктів, або продуктів їх життєдіяльності та переробки, вчинена з метою ослаблення держави або важливих об’єктів інфраструктури .

 

Ukrainian

Читати ще