Закон 0906 враховує інтереси бізнесу

Дата публікації: 14-06-2017 - 12:49

Прийнятий Верховною Радою України, однак досі не підписаний Президентом України Закон «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (№ 0906) враховує зауваження та пропозиції представників бізнесу. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час спільної зустрічі з представниками Харчового та Регуляторного комітетів Європейської Бізнес Асоціації. Про цю зустріч повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

«В останні місяці фахівці Держпродспоживслужби вели досить напружену роботу щодо супроводу законопроекту 0906 на всіх рівнях його проходження. У результаті підготовки законопроекту до другого читання понад 70% побажань, висловлених бізнесом щодо законопроекту, були враховані», - зазначив Голова Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, що законопроектом передбачено, що уповноваженими особами на здійснення державного нагляду можуть виступати лише офіційні ветеринарні лікарі, уповноважені ветеринари, працівники бійні, уповноважені на виконання обов’язків помічника державного ветеринарного інспектора, уповноважені лабораторії, яким компетентним органом надано повноваження щодо здійснення окремих заходів державного контролю. Таким чином законотворець виключив положення щодо наділення повноваженнями здійснення державного нагляду фізичних та юридичних осіб, що унеможливлює наявність корупціогенних складових. 

Положення ст. 8 законопроекту визначає основні засади діяльності компетентного органу у сфері державного контролю (Держпродспоживслужби) та містить запропоновану Асоціацією тваринників України норму щодо відсутності будь-якого конфлікту інтересів у осіб, які здійснюють заходи державного контролю та положення щодо наявності та належного стану відповідних засобів (інструментів, обладнання, тощо) для забезпечення ефективного здійснення персоналом заходів державного контролю.

Голова Держпродспоживслужби також додав, що для ефективної реалізації Закону 0906 необхідно здійснити серйозну підготовчу роботу та ухвалити понад 40 підзаконних актів.

«Сподіваємося, Президент підпише ухвалений Закон, і ми зможемо відразу після його оприлюднення почати роботу над необхідними нормативно-правовими актами. Це дозволить привести українську систему державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів у відповідність до директив та регламентів Європейського Союзу», - наголосив керівник Держпродспоживслужби.

В рамках зустрічі Володимир Лапа поінформував членів Європейської Бізнес Асоціації про перспективи врегулювання ринку кормів та дитячого харчування, питання проведення санітарно-епідеміологічної експертизи, необхідність внесення змін в законодавство щодо державного контролю товарів, які переміщуються через митний кордон України, періодичність перевірок на кордоні, питання фітосанітарного контролю, організацію роботи Служби в регіонах, міжнародну діяльність та роботу з адаптації українського законодавства до норм та вимог ЄС.

Ukrainian

Читати ще