За I півріччя 2018 виробники молока отримали на 11,3% менше прибутку

Дата публікації: 06-07-2018 - 11:53

Шостий місяць поспіль Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується, хоч багато учасників ринку очікували стабілізації в червні. Про це повідомив Андрій Ярмак, економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ОНН, ФАО на своїй сторінці у мережі ФБ, передає agravery.com.

Він зауважив, що останнє такий тренд відмічався в 2012 році. Основна причина – продовження тенденції падіння цін на молоко, що зберігалася в червні. Навіть незначне подешевшання кормів не перекрило втрат від падіння цін на молоко.

«Кумулятивне падіння УМІ протягом поточного року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40,0%», — повідомив Ярмак.

За його словами, позитив можна знайти, хіба що, в тому, що зниження в червні сягнуло всього 1,5%, що є найнижчим місячним зниженням прибутковості в поточному році.

«В червні 2018 року професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж в червні 2018 року. В той же час рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж в червні 2014 та 2015 років та нижчим ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%», — підрахували в ФАО.

За даними експертів, за перші шість місяців 2018 року виробники молока отримали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків було менш відчутним — на 2,6%.

«Як правило, в липні УМІ незначно зростає. Лише одного разу за останні шість років УМІ в липні незначно знизився до червня. Однак в поточному році, цілком імовірно, може відбутися ще одне падіння УМІ. Справа в тому, що ми є тісно інтегрованими в світовий ринок, а тенденції на ньому в кінці червня — на початку липня стали досить негативними Та будемо сподіватися на краще, тим більше, що, врешті, є зрушення в кооперативному законодавстві. Це дає нам сподівання на краще майбутнє для молочної галузі України.», — коментує Андрій Ярмак.

Ukrainian

Читати ще