Виробництво української свинини збільшується пропорційно зменшенню поголів'я

Дата публікації: 06-09-2017 - 13:50

Свинарство протягом декількох останніх років залишається однією з найбільш проблемних галузей українського тваринництва. Виною цьому - низька рентабельність виробництва м'яса свиней, яка обумовлена високою собівартістю утримання тварин (дорогі корми, ветпослуги та ін.), а також падіння попиту на свинину на внутрішньому ринку, що виник через зменшення купівельної спроможності українців.

Як повідомляє ПроАгро, ще одним викликом для українських свинарів стала африканська чума свиней, яка в даний момент не торкнулася тільки однієї області України - Львівської. Кількість випадків цієї небезпечної хвороби зростає в геометричній прогресії: якщо в 2015 році в нашій країні було зафіксовано 42 випадки АЧС, в 2016-м - 91, то за перше півріччя 2017-го - вже близько 80! Таким чином, за даними Держпродспоживслужби, з початку поточного року через африканську чуму українці знищили більше 6,2 тисяч свиней.

Так, до кінця першої половини 2017 року поголів'я свиней в Україні становило 6 856 тисяч, що на 187 тисяч більше, ніж на початку року, але все ж на 8,5% менше, ніж станом на кінець першого півріччя 2016 року. Це при тому, що минулий рік був для українських свинарів одним з найскладніших: кількість свиней на кінець 2016 р скоротилося до рекордного мінімуму за останніх 8 років.

Відзначимо, що станом на 1 липня 2017 року поголів'я свиней в сільськогосподарських підприємствах України склало 3 455 тисяч, що на 9,7% менше в порівнянні з початком липня роком раніше, а в господарствах населення - 3 402 тисяч (-7,2% ). Найбільше скорочення спостерігається в Харківській області (-36,7%), слідом за нею йдуть Запорізька (-22,9%) і Сумська (-21,1%) області.

Пропорційно до скорочення поголів'я свиней в Україні збільшується виробництво свинини. Оскільки свинарям стає важко і невигідно продавати свою продукцію на внутрішньому ринку, вони відправляють її на експорт, показники якого останнім часом демонструють впевнене зростання. Так, за інформацією профільної асоціації, експорт свинини з України за підсумками першого півріччя 2017 року зріс до 3,58 тис. тонн, що в 2,7 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.

Теґи
Ukrainian

Читати ще