Від початку року в Україні зареєстровано 41 випадок африканської чуми — Держпродспоживслужба

Дата публікації: 27-03-2018 - 10:25

Від початку року в Україні зареєстровано 41 випадок африканської чуми свиней (АЧС), при цьому середня кількість захворювань серед свійських свиней зменшилась. Про це сказав голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю «БізнесЦензор», повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що за останні 5 років в Україні зареєстровано понад 300 випадків АЧС, при цьому збільшення фінансування протиепізотичних заходів у 2018 році привело до зменшення кількості випадків.

За словами Володимира Лапи, вдалося збільшити виявлення кількості спалахів АЧС в дикій фауні, завдяки чому знизилась ймовірність потрапляння вірусу в свійський сектор. Однак, рівень загрози і надалі залишається високим.

"У 2018 році всього було зафіксовано 41 випадок африканської чуми: 14 – домашні свині, 4 інфіковані об’єкти, інші – дика фауна. Зменшилась кількість захворювань серед свійських свиней. Це – велика профілактична робота і власний досвід. Люди не сприймали загрозу так серйозно, поки не зіштовхнулися з нею... Завдяки активному моніторингу вдалося збільшити кількість виявлених спалахів африканки в дикій фауні. Чим більше виявляємо вірус в дикій фауні, тим менша ймовірність попадання в свійський сектор. Тому статистика захворювань зменшилась, але рівень загрози залишається надзвичайно високим", — повідомив він.

За словами В. Лапи, вже опрацьовано законопроект щодо збільшення штрафів за поширення вірусу. Документ готується на подання до Кабміну.

"Був випадок, коли людина пішла в ліс і нелегально вполювала дикого кабана поза часовими рамками сезону полювання. Потім рештки згодувала свійським свиням, а кабан був хворий. Як наслідок, карантин був накладений на весь населений пункт. А штраф складає від 5 до 8 неоподаткованих мінімумів. Це — 170 гривень … як два кілограми м'яса. Не серйозно", — сказав В. Лапа.

Ukrainian

Читати ще