«В України високі шанси наростити обсяги експорту ВРХ» - голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 26-11-2018 - 14:40

Як відомо, минулого тижня Міністерство екології водних ресурсів і сільського господарства Королівства Саудівська Аравія прийняло рішення про зняття заборони на імпорт з України живої ВРХ у зв'язку з тим, що санітарні норми в Україні відповідають вимогам Міжнародного епізоотичного бюро та Королівства Саудівська Аравія.

В той же час, у багатьох країнах світу спостерігається несприятлива епізоотична ситуація в напрямі ВРХ. Так, на території Туреччини фіксуються такі хвороби як віспа, чума, ящур, заразні дерматити, про що ми писали у попередніх матеріалах. Також у безпосередній близькості до кордонів України періодично фіксується нодулярний дерматит ВРХ - у таких країнах як Болгарія, Албанія, Македонія, Греція, Сербія, Чорногорія, Туреччина та Росія.

«Відповідно, експорт ВРХ із неблагополучних щодо епізоотичної ситуації територій обмежується, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. - Україна ж поки що є благополучною з цього погляду: її статус безпечності щодо різноманітних небезпечних хвороб ВРХ підтвердили і Туреччина, яка ще влітку підписала з нами ветеринарний сертифікат на імпорт нашої продукції, і, як зараз бачимо, Королівство Саудівська Аравія, низка інших країн Близького Сходу.

Таким чином, сьогодні можна говорити про гарну перспективу нарощення експорту ВРХ живцем та яловичини з України, оскільки для великої кількості ринків вона є бажаною з погляду цінової політики та якості.

Вважаю, що держава повинна підтримати виробників ВРХ дотаціями на вирощування бичків та будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів. Минулого року ми подавали Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману свої пропозиції щодо підтримки виробників ВРХ, і деякі з них були включені до положення щодо розподілу держдотацій 2018, зокрема, 2500 грн на вирощування молодняка. Проте невирішеним є питання щодо будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів. Через складний бюрократичний механізм цього року отримати дотації на будівництво змогли лише кілька великих підприємств. Більшість же тих, хто її дійсно потребував, залишилися без грошей.

Тому наша Асоціація знову намагатиметься вплинути на процес прозорого й ефективного розподілу держдотацій, аби підтримати виробників ВРХ та сприяти нарощенню поголів’я та експорту».

Ukrainian

Читати ще