В Україні спалах пташиного грипу може стати причиною заборони експорту зернових

Дата публікації: 24-01-2020 - 12:13

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар всерйоз занепокоєна ситуацією спалаху пташиного грипу в Україні та наслідками заборони імпорту м’яса птиці до країн ЄС.

Нагадаємо, декілька днів тому  на одному з господарств Вінницької області зафіксували спалах пташиного грипу. ЄС відреагували миттєво забороною імпорту української птиці.

«Заборона експорту м’яса птиці  - це перш за все недоотримання валютної виручки в країну, але ЄС можуть піти і далі, заборонивши експорт зернових через спалахи пташиного грипу», - зазначає Ірина Паламар.

Місцеві чиновники одразу вдалися до протиепідемічних заходів, втім  справжні причини спалаху пташиного грипу набагато глибші і лежать у політичній площині , - вважає Ірина Паламар.

Річ у тому, що ось уже 3 місяці поспіль  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України не має керівника.  Як відзначає Ірина Паламар, влада просуває некомпетентних кандидатів на цю посаду.

«Важливо, щоб у Держспоживслужбі  працювали справжні професіонали! Бо саме вона  відповідає за здоров’я всієї нації,»  - підкреслює Ірина Паламар.

Можна сміливо заявити, що пташиний грип в країні виник через нехтування нормами національної безпеки  і тотального нерозуміння стратегічних функцій державного відомства.

Поки що зафіксовано одиничний випадок пташиного грипу. І хоч нині вже вжито заходів з локалізації поширення віруса-збудника, проведено утилізацію, дезінфекцію й  ведеться епізоотичне розслідування,  це не привід розслаблятися.

Важливим залишається кадрове питання з призначення очільника Держпродспоживслужби, яка першою повинна стояти на сторожі санітарного та епідемічного благополуччя  населення України. Інакше через провалені моніторинги і державний контроль за епідситуацією  змушені будем протистояти й іншим небезпечним вірусам, не тільки пташиному грипу та АЧС, але й нодулярному дерматиту, сибірській виразці та іншим.

Ukrainian

Читати ще