Урядовці планують стимулювати розвиток вітчизняного АПК

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:19

Кабінет міністрів України розробив законопроект "Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України", який планують внести на розгляд парламенту.

В уряді повідомляють, що в проекті визначені головні інструменти стимулювання розвитку агропромислового виробництва: здійснення державних аграрних інтервенцій, фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва, створення сприятливих умов для розвитку малих сільгосптоваровиробників.

Прозорість і ефективність аграрних інтервенцій буде забезпечено за рахунок впровадження державного моніторингу, а повноваження по визначенню державного інтервенційного агента покладається на Кабінет Міністрів України.

У проекті закону передбачено, що малим агровиробникам надаватиметься часткова компенсація капітальних витрат на формування і оновлення основних засобів, в тому числі на закупівлю великої рогатої худоби; надання фінансової допомоги на поворотній основі; часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції виробничих об'єктів.

Законопроект розроблений Мінагрополітики спільно з зацікавленими центральними органами виконавчої влади, науковими установами, галузевими та громадськими організаціями.

Ukrainian

Читати ще