Уряд схвалив бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки

Дата публікації: 14-06-2017 - 17:48

Уряд схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018 – 2020 роки ( так звану бюджетну резолюцію)

Схвалена бюджетна резолюція – це стратегічний документ, який визначає спрямування державних фінансів на пріоритетні реформи. І цим самим буде закладено план розвитку економіки країни на перспективу і створена основа для проведення системних глибоких реформ.

Нова бюджетна резолюція передбачає посилення підходу у бюджетному плануванні «згори донизу». Тобто оцінку загального ресурсу та розподіл за пріоритетними сферами політики з урахуванням необхідних змін.

Серед новацій документа також - загальні стелі видатків та стелі видатків для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду.

Крім того, ця бюджетна резолюція дозволяє на більш ранній стадії залучити Парламент до бюджетного планування, що підвищить якість документа та допоможе уникнути невиважених рішень в останній момент.

Також документ враховує стратегічні завдання визначені Урядом до 2020 року. Це податкова і боргова політика, реалізація реформи охорони здоров’я, пенсійної і земельної реформи, забезпечення розвитку агропромислового комплексу, стабільне фінансування дорожнього господарства, забезпечення підтримки оборони і безпеки, децентралізація та подальше підвищення соціальних стандартів.

Наразі, проект бюджетної резолюції буде направлено на розгляд Верховної Ради України. Після конструктивного обговорення його положень в Парламенті, буде розроблено на його основі  проект держбюджету країни. 

Проект бюджетної резолюції буде направлений на розгляд Верховної Ради.

Мінфін очікує на конструктивний і якісний діалог з Парламентом.

На основі ухваленої Бюджетної резолюції буде розроблено проект держбюджету.

Ukrainian

Читати ще