Український АПК може зайняти до 30% ВВП

Дата публікації: 04-07-2017 - 14:26

Дрібним фермерам слід акцентувати увагу на нішевих культурах, які дають високу додану вартість на невеликих площах.

Сьогодні АПК, за різними оцінками, займає 10-12% в структурі ВВП. Але може «дорости» і до 30%, якщо привнести в нього і досягнення машинобудування, і виробництво продуктів з високою доданою вартістю. Це, зокрема, вирощування ягід, фруктів, овочів та їх переробка. Таку думку висловив керівник Української зернової асоціації Микола Горбачов.

На його думку, Україна повинна розвиватися винятково як експортно-орієнтована країна. "Маючи землю, можна за допомогою нових технологій збільшити виробництво. І оскільки населення планети збільшується, завжди є попит на наше зерно і цим потрібно користуватися", - підкреслив експерт.

Фермерам, які не є великими виробниками, Горбачов радить акцентувати увагу на нішевих культурах, які дають високу додану вартість на невеликих площах.

«Якщо подивитися на досвід інших країн, таких як США, Франція, Німеччина, Польща, там невеликі фермери, як правило, вирощують ягоди, овочі, вони не займаються великотоварним виробництвом пшениці, соняшнику. Тому що для великотоварного виробництва потрібні значні інвестиції в техніку, інфраструктуру, а дрібному фермеру це зробити досить складно. На мою думку, якби невеликі виробники об'єднувалися в кооперативи, то ефективність їх роботи суттєво підвищилася б», — зазначив він.

Ukrainian

Читати ще