Українські аграрії отримали майже 634 млн грн дотацій

Дата публікації: 20-09-2018 - 12:11

Українські сільськогосподарські виробники у 2018 р. отримали майже 634 млн грн дотацій. Про це свідчать проміжні результати реалізації програм держпідтримки, які були 19 вересня презентовані перший заступником міністра аграрної політики та продовольства Максимом Мартинюком на засіданні уряду, передає agroportal.ua.

Так, за програмою підтримки розвитку тваринництва було виплачено 547,4 млн грн, при цьому обсяг заявок на отримання дотації станом на 14 вересня 2018 р. складає 311 млн грн.

картинка

Виробники, які скористалися підтримкою садівництва і здешевлення сільгосптехніки, отримали 73,1 млн грн (заявки — 484 млн грн.)

картинка

Фактичні виплати на підтримку фермерства склали 13,4 млн грн. (заявки — 16,5 млн грн.)

картинка

Як зазначили у Мінагропроді, завдяки системній підтримці уже фіксуються позитивні зрушення в аграрній галузі: на 37% збільшено обсяги придбання техніки, створено тисячі нових робочих місць (зокрема, у садівництві — 1 тис. постійних та 5 тис. сезонних робочих місць, а в тваринництві — 200 нових робочих місць), стабілізовано кількість поголів'я ВРХ у підприємствах, відбувається детінізація, введено в експлуатацію 25 нових тваринницьких комплексів, з'явились тисячі гектарів нових насаджень садів та виноградників.

За словами Максима Мартинюка, об'єктивно оцінити результативність програм можна буде за декілька років, адже більшість з них розраховані на тривалий період та підтримують галузі з довгим циклом виробництва.

Ukrainian

Читати ще