Україна очолила робочу групу з управління пестицидами в регіоні Європи та Центральної Азії

Дата публікації: 05-10-2018 - 12:35

26-27 вересня в Кишиневі (Молдова) пройшов дводенний регіональний семінар Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) з питань належного застосування пестицидів у сільському господарстві. У заході взяли участь понад 20-ти представників з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Киргизстану, Республіки Молдова, Таджикистану, України та Узбекистану. Під час семінару було прийнято рішення про створення робочої групи регіонального співробітництва з управління пестицидами, за координацію якої відповідатиме Україна, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

З боку України участь в семінарі взяла керівник у сфері карантину захисту рослин Директорату безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України Алла Лобода, яку було обрано координатором новоствореної робочої групи.

Головною метою семінару стало обговорення та аналіз інструментарію, запропонованого ФАО, який покликаний удосконалити діючі національні процедури реєстрації пестицидів. Зокрема, він сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень і може використовуватися для виявлення високотоксичних пестицидів, оцінки ризику їх використання та розгляду можливих заходів щодо пом'якшення ризику.

За результатами семінару учасниками спільно з фахівцями ФАО розроблено робочий план регіонального співробітництва з управління пестицидами, який сприятиме сталому розвитку сільського господарства в регіоні поряд із захистом фермерів, споживачів та екосистеми від негативного впливу пестицидів.

Довідково:

Україна приєдналася до ФАО в 2003 році і є учасником різних проектів ФАО як всередині країни, так і в регіоні. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-асоціаціями, громадянським суспільством та приватним сектором у сфері забезпечення продовольчої безпеки та розвитку сільського господарства.

Національні команди експертів ФАО у більш ніж 130 країнах світу працюють над проблемами рибної промисловості,  підвищення рівня харчування, боротьби з хворобами в тваринництві, отримання надійної статистики у сільськогосподрському секторі, поводження та утилізації застарілих пестицидів та формування стандартів з безпечності харчових продуктів.

Ukrainian

Читати ще