Україна-не хімічний полігон!

Дата публікації: 01-03-2018 - 18:26

Сьогодні, на вечірній сесії парламенту розглядатимуть законопроект №6606 від 21.06.2017 року, яким планують внести зміни до Закону України "Про пестициди та агрохімікати" в частині ввезення пестицидів на митну територію України.

 

Даним проектом закону хочуть скасувати вимогу, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

Тобто, зараз в Україні діє норма, яка забороняє ввозити продукцію непідтвердженої якості, яка може завдати непоправної шкоди життю та здоров’ю громадян. Сьогодні, для використання хімічних препаратів на полях  потрібно проходити процес державної реєстрації, який триває від 1 до 2 років згідно українського законодавства, а в країнах європейського союзу і набагато довше - до 10 років. Протягом цього періоду, проводять детальну перевірку щодо безпечності таких препаратів. А проектом закону №6606 народні депутати хочуть відкрити шлях для ввезення на територію України пестицидів, не дозволених або заборонених в європейських країнах як правило у звязку з їх небезпечністю для екології, життя та здоровя людини. 

Асоціації тваринників України небайдуже майбутнє українців і  доля наших дітей, саме тому голова Асоціації Ірина Паламар виступила на прес-конференції з чіткою позицією аби не дозволити зробити з України звалище усього світу.

Ми не допустимо перетворення України в суцільний хімічний Чорнобиль!

З цією метою АТУ вже долучилася до підписання звернення, адресованого голові ВРУ, Прем’єр-міністру України та народним депутатам з вимогою зняти з порядку денного і не розглядати проект Закону  про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України» №6606 від 21.06.2017 року. Окрім АТУ звернення підписали такі організації, як: ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Українська Бізнес Асоціація, ГС «Українська Асоціація Виробників Електротехніки». Усі вони вимагають провести розслідування мотивів та причин появи цієї «ініціативи» в порядку денному парламенту.

«Дбаючи» про людей, народні обранці лобіюють у ВРУ  масове ввезення «хімічної зброї уповільненої дії» для застосування її на українських грунтах, водах, людях. Зрозуміло, що іноземні виробники хімії  прагнуть до отримання максимального прибутку, адже провівши таким чином клінічні досліди на українцях вони напевне знатимуть чи має препарат негативний вплив на здоров’я людей і тварин чи ні. Тобто, маємо ситуацію коли ЄС захищає свої землі від неперевірених препаратів, а зате українці повинні перевіряти їх на собі.

Вже сьогодні в Україні близько 40% генно-модифікованих продуктів, хоча офіційно законом ГМО заборонено. Так тепер хочуть дозволити завозити різний непотріб врегулювавши це законодавчо.

ЄС ставить дуже високі стандарти для імпорту продукції в свої країни, а згідно такого підходу Україна позиціонує себе як держава, для якої стандарти не потрібні, що євроінтеграцію результаті призведе до втрати й експортного іміджу держави.

Складається враження, що депутати наприкінці завершення строку своїх повноважень вже не думають про своїх виборців, а лише зводять дебет з кредитом. При цьому  плачевні наслідки таких рішень лишать для людей й на багато поколінь вперед. Адже такий цінний природний ресурс, як є земля, на жаль є обмеженим і не можна його бездумно нищити, перетворюючи Україну з агродержави в агрополігон чи агромогильник.

Очевидно, має місце банальний прояв політичної корупції та лобіювання антидержавних інтересів.

 

 

  • Ірина Паламар
Ukrainian

Читати ще