Україна може встановити новий рекорд з експорту агропродукції до ЄС

Дата публікації: 24-10-2017 - 14:21

У січні–вересні 2017 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом склав $5,8 млрд, майже на третину — 31,2% — перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому додатне для нашої держави сальдо становить $2,6 млрд, що на $1 млрд більше, ніж торік.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, обсяг завезеної з країн ЄС до України агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти торішніх показників на 11,4%. У вартісному вимірі він склав $1581 млн — близько половини вітчизняного імпорту сільгосппродукції у $3,2 млрд.

«Обсяги експорту вітчизняного агропродовольства до країн — членів ЄС лише за 9 місяців 2017 року вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали $4,2 млрд», — зауважив Пугачов.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, 2017 року обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції до ЄС можуть перевищити рекордні показники експорту агропродовольства у цей регіон докризових 2012 та 2013 років у $5 млрд.

За словами експерта, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн — Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті складає близько 75%.

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

В свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Пугачов додав, що вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні квоти по меду, пшениці, кукурудзі, ячменю, вівсу, ячмінній крупі, борошну, цукру, оброблених томатах, яблучному і виноградному соках.

Крім того, з 1 жовтня 2017 року набули чинності додаткові торговельні преференції Євросоюзу для України на три роки. Згідно з ними, зростають обсяги безмитних квот на мед (на 2,5 тис. т), виноградний сік (на 0,5 тис. т), ячмінну крупу (на 7,8 тис. т), оброблені томати (на 3 тис. т) і овес (на 4 тис. т).

Також з 1 січня 2018 року вступлять у дію преференції щодо зернових — кукурудзи (625 тис. т), пшениці (65 тис. т) та ячменю (325 тис. т).

 

Ukrainian

Читати ще