Україна і Туреччина активізували роботу щодо укладення Угоди про ЗВТ

Дата публікації: 10-10-2017 - 13:37

Україна і Туреччина активізували роботу щодо укладення договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) та підписали угоду про взаємне сприяння та захист інвестицій.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку

Так, 9 жовтня, в рамках візиту найвищого рівня президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана відбулась двостороння зустріч першого віце-прем’єра Степана Кубіва з міністром економіки Туреччини Ніхат Зейбекчі. Делегації обговорили питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва, у тому числі інтенсифікацію переговорного процесу щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі.

«Українсько-турецькі відносини мають стратегічний характер. Туреччина входить до 15 країн світу, імпорт яких зростає найбільше. Згідно з експертними дослідженнями, Україна недоторговує з Туреччиною сукупно на €6 млрд щороку. Ми повинні мудро використати цю можливість та підсилити наші економічні зв’язки. Саме тому ми домовилися провести черговий раунд переговорів щодо ЗВТ між нашими країнами протягом місяця», — пояснив Степан Кубів.

У 2016 році Туреччина посіла четверте місце серед країн світу за обсягом українського експорту. Експорт товарів до Туреччини продовжує зростати. Так, за підсумками 7 місяців 2017 року склав він $1,4 млрд і збільшився на 18% у порівнянні з 7 місяцями 2016 року.

«Туреччина — ринок, визначений Експортною стратегією України, як ринок у фокусі для українського експорту. Тому, працюємо над усуненням бар’єрів на турецькому ринку, спрощенням процедур торгівлі та посиленням контактів бізнесу до бізнесу для того, щоб збільшити кількість експортних контрактів. Також, є перспективи просування в переговорному процесі щодо укладення угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. Угода повинна охоплювати усі сектори економіки, у тому числі, сільське господарство», — зазначила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — торговий представник України Наталія Микольська.

Степан Кубів та Ніхат Зейбкчі також підписали Угоду про взаємне сприяння та захист інвестицій.

Нагадаємо, Уряд схвалив проект Угоди між Україною і Туреччиною про взаємне сприяння та захист інвестицій та уповноважив Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва її підписати.

Ukrainian

Читати ще