У пріоритеті Мінагрополітики – створення умов для розвитку сільських територій

Дата публікації: 07-06-2017 - 18:17

Серед пріоритетних завдань Мінагрополітики – створити всі необхідні умови для розвитку сільських територій, які включають диверсифікацію та розвиток сільської економіки, охорону та збереження ресурсів у сільській місцевості, удосконалення системи управління сільськими територіями та підвищення рівня життя сільського населення. Про це йшлося під час 2-ї дискусійної панелі форуму «Аграрна політика - успіх через партнерство» в рамках ХХІХ міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017» під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Так, у дискусійній панелі взяли участь Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода, президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, голова ГС «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, директор Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко, директор Департаменту  агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

«Серед ініціатив Мінагрополітики - на законодавчому рівні визначити концептуальні засади державної політики у сфері сільського розвитку. Наразі розроблено Концепцію розвитку сільських територій та План заходів на її виконання. Також пропонується Уряду включити сільський розвиток до стратегічних цілей співпраці з ЄС в рамках розробки проекту Концепції Стратегічної Програми допомоги ЄС на період 2018-2020 роки», - зауважила Олена Ковальова.

Мінагрополітики сприятиме диверсифікації сільської економіки та підвищенню рівня доходів сільського населення, зокрема через розвиток кооперацій та інших видів підприємницької діяльності за межами сільськогосподарського виробництва (зелений туризм, місцеві ремесла) та впровадженню кластерних моделей сільського розвитку, формуванню сприятливих умов для виведення на ринок с/г продукції, виробленої дрібнотоварними виробниками (локальні бренди, традиційні та нішеві продукти).

Окрім того, Мінагрополітики передбачає проведення інформаційно-просвітницької кампанії (організація проведення днів сільського розвитку в регіонах, конференцій, круглих столів).

Ukrainian

Читати ще