У НААН розробили основи аграрної політики до 2026 року

Дата публікації: 24-10-2017 - 14:07

Національна академія аграрних наук (НААН) підготувала і подала Президенту України проект закону «Про основи аграрної політики до 2026 року», адаптований до європейського законодавства.

Про це розповів президент НААН Ярослав Гадзало в інтерв'ю AgroPolit.com.

«Потрібно забезпечити конституційну вимогу і дати людям право вільно розпоряджатися своїм майном - земельними паями. Однак, щоб ринок землі запрацював, треба ретельно виписати прозору і ефективну законодавчу базу. Вчені НААН підготували проект закону «Про основи аграрної політики до 2026 року», адаптований до європейського законодавства. Ми направили його Президенту України кілька днів тому. У ньому прописано, як вирішити всі ключові проблеми галузі, і що зробити, щоб цивілізованим шляхом відкрити ринок землі», - пояснив він.

Під час круглого столу в НААН Ярослав Гадзало також додав, що є ще ряд суміжних проблем (якість землі, екологія), які потрібно врахувати при відкритті ринку.

«Наші вчені обговорили 4 основні проблеми, пов'язані зі збереженням родючості грунтів, їх деградацією, екологічною безпекою виробництва тощо. Також важливо перед відкриттям ринку зрозуміти правильний алгоритм використання біологічних препаратів для захисту від хвороб посівів і шкідників і зменшити навантаження хімічних препаратів на землю. Академія має спільне бачення, як вирішити ці проблеми і спільно з FAO робить правильні кроки в цьому процесі», - зазначив президент НААН.

У повідомленні також йдеться, що розроблена Інститутом ґрунтознавства імені Соколовського карта дозволить в режимі онлайн контролювати кожен гектар української землі, бачити в ньому утримання запасів корисних речовин.

«Це значно полегшить вихід української продукції на ринок Європи, адже остання приймає «паспорт» продукції, де прописано, які препарати вносили в землі, де вирощувалося зерно або іншу сировину», - підсумував він.

Раніше повідомлялося, що НААН готується передати Держкадастру 80 тис. Га землі, де з різних причин гальмується проведення наукової діяльності.

 

Ukrainian

Читати ще