У Мін’юсті зареєстровано вимоги до виробництва ветпрепаратів

Дата публікації: 19-02-2018 - 11:40

У Міністерстві юстиції України зареєстровано вимоги до виробництва ветеринарних препаратів, розроблених в рамках гармонізації українського законодавства до норм ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Мін’юст зареєструвало наказ Мінагрополітики від 10 листопада 2017 року №606 «Про затвердження положення про основні вимоги до виробництва ветеринарних препаратів та правил належної виробничої практики ветеринарних препаратів», розроблений в рамках гармонізації українського законодавства до норм ЄС (зареєстровано в Мін’юсті 24 січня 2018 року за №106/31558).

Даний нормативно-правовий документ є першим кроком України до створення законодавчої бази із регулювання виробництва ветеринарних препаратів за принципами належної виробничої практики. Тому прийняття цього наказу має важливе значення для забезпечення потреб ветеринарної медицини якісними та ефективними вітчизняними препаратами. Вищезазначений наказ розроблений на основі європейських правил з належної виробничої практики лікарських засобів для застосування у ветеринарії.

Прийняття нормативного-правового акту дає можливість українським підприємствам бути конкурентоспроможними на міжнародних ринках.

Належна виробнича практика є частиною системи контролю якості, яка гарантує, що ветеринарні препарати виробляються із забезпеченням їх відповідності своєму призначенню, вимогам реєстраційного досьє та із виключенням ризиків для тварин, пов’язаних із недостатньою безпекою, якістю чи ефективністю.

Документ розроблено з метою впровадження галузевої співпраці, зазначеної в Указі президента України від 11 червня 1998 року №615/98 «Про затвердження стратегії інтеграції України до Європейського Союзу», відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», на виконання пункту 62 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №228-р.

Ukrainian

Читати ще