У МінАПК переконують, що проблеми із АЧС у галузі свинарства немає

Дата публікації: 01-06-2018 - 14:49

Поголів’я свиней в Україні скоротилося на 6%, але цього року влада сподівається змінити цю тенденцію. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк під час онлайн-конференції на його сторінці у Facebook, повідомляє УНН.

"На ринку свинини спостерігаємо скорочення поголів'я (на -6,3%), але в цьому році ми змінимо тенденцію завдяки двом інструментам - програмі підтримки по будівництву ферм та повноцінному фінансуванню засобів боротьби з АЧС", - сказав він.

При цьому, за словами чиновника, вірус АЧС залишається більше фактором ризику, аніж реальною проблемою, що приносить збитки.

"Але цей фактор ризику демотивує інвестиції в галузі. У поточному році епізоотична ситуація більш благополучна, ніж у минулому. Так, у цьому році зафіксовано 58 випадків, з яких 27 - господарства населення, 25 - дика фауна, і лише 6 - це агровиробники, із яких - жодного великого. Цінова ситуація на ринку стабільна", - додав він.

Разом з тим, статистичні дані свідчать дещо про інші тенденції на ринку свинини. Зокрема, саме цей вид м’яса, а також сало побили всі цінові рекорди: за рік свинина подорожчала на 41%, а сало - на 71%. 

Зростають також і обсяги імпорту свинини і сала з-за кордону.

Щодо збитків від АЧС, то вони у 2017 році сягнули 12 млн доларів. При цьому, станом на лютий поточного року, фермери отримали лише 37% компенсацій за знищене через АЧС поголів’я свиней.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, темпи поширення вірусу територією України при цьому не знижуються.

Так, лише протягом поточного тижня було зафіксовано щонайменше чотири нових випадки АЧС (у Черкаській, Київській, Рівненській та Тернопільській областях).

Зауважимо, що, на переконання фермерів та тваринницьких організацій, влада ігнорує проблему АЧС, не роблячи задля її вирішення належних кроків.

Ukrainian

Читати ще