У Держпродспоживслужбі заявляють про можливості для розширення експорту української яловичини

Дата публікації: 15-04-2019 - 11:45

За їх результатами не виявлено жодного позитивного випадку цього захворювання. Про це повідомила заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час зустрічі із представниками бізнесу, повідомляє AgroReview із посиланням на прес-службу відомства.

За її словами, дослідження проводяться в рамках реалізації Програми визначення статусу України як країни з контрольованим ризиком щодо ГЕ ВРХ, яка впроваджується в нашій державі з квітня 2017 року. Метою програми є реалізація комплексу заходів, спрямованих на отримання Україною статусу країни з контрольованим ризиком щодо ГЕ ВРХ згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ), що дасть змогу розширити ринки збуту вітчизняної яловичини та живої ВРХ.

Загалом, як відзначила Ольга Шевченко, відповідно до плану основних протиепізоотичних заходів у 2019 році передбачено проведення 110 тис. дослідження на ГЕ ВРХ.

Під час зустрічі учасники обговорили перспективи та проблеми експорту яловичини та живої ВРХ, поточну ситуацію щодо епізоотичного благополуччя в Україні та стан проведення ідентифікації тварин, законодавчі зміни в цій сфері.

Проводити дослідження на губчастоподібну енцефалопатію великої рогатої худоби уповноважені Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та 6 регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби (Вінницьку, Дніпровську, Рівненську, Тернопільську, Миколаївську та Полтавську), за якими закріплено відповідні зони обслуговування.

Нагадаємо, голова АТУ проводить діяльність щодо налагодження експорту ВРХ для українських виробників та відкриття нових ринків.

Зокрема, завдяки довгій і плідній роботі АТУ та її голови Ірини Паламар було відкрито експортний ринок Туреччини для ВРХ. 

Також за підтримки АТУ українські господарства з вирощування ВРХ експортують нетелей до Узбекистану

Ще одним експортним напрямком, відкритим в тому числі й завдяки сприянню АТУ, є Королівство Саудівська Аравія.

"Наша країна вільна від багатьох небезпечних хвороб великої рогатої худоби, які поширюється в усьому світі, в тому числі, й у наших сусідів: віспи, чуми, ящуру, нодулярного дерматиту ВРХ і такого вкрай небезпечного захворювання як губчаста енцефалопатія ВРХ або коров’ячий сказ, який передається людині і є смертельним, - відзначає Ірина Паламар.  Тож благополучна епізоотична ситуація щодо ВРХ в Україні дає нам конкурентні переваги на світовому ринку яловичини.».

 

 

Ukrainian

Читати ще