У 2018 році прибутковість молока знизилася на 13% – ФАО

Дата публікації: 10-09-2018 - 17:36

За вісім місяців 2018 року професійні виробники молока отримали, в середньому, на 13,1% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року, і на 7% менше, ніж в середньому за такий самий період 2012-2017 років. Про це повідомив економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак, повідомляє прес-служба ФАО, передає agropolit.com.

Експерт констатує, що поточний рік – не найкращий рік виходить для українських молочників. Сім з восьми місяців Український молочний індекс (УМІ) падає. А зростання, яке ми побачили минулого місяця, констатує експерт, було дуже незначним і повністю перекрилося падінням у серпні.

Тиск негативу на світовому ринку не дав нашому українському молочному індексу (УМІ) зрости, що ми, в принципі, й прогнозували. Якщо врахувати, що світові ціни на молокопродукти продовжували падати в серпні, оціночне середнє падіння складало близько 5%, то зниження УМІ могло б бути й більшим. Але основною причиною зниження УМІ були не низькі ціни на молоко, а зростання вартості кормового раціону внаслідок суттєвого подорожчання кукурудзи та фуражної пшениці, - пише Ярмак.

В результаті, в серпні 2018 року УМІ був вже на 19,6% нижчим, ніж у відповідному місяці 2017 року.

Отже, ця різниця з попереднім роком продовжувала погіршуватися.
До речі, нижчим у серпні УМІ був лише двічі – в кризових для молочної галузі 2015 та 2016 роках. В інші роки в серпні значення УМІ було значно вищим. Отже, це був третій найгірший серпень для професійних молочників з точки зору прибутковості виробництва молока історично, - повідомив Ярмак.

За його даними, аналогічно було з прибутковістю молока за період січень-серпень. Гіршими були лише 2015 та 2016 роки.

Чого очікувати у вересні? Як правило, у вересні ми бачимо зростання УМІ. Ціни на високі ґатунки молока вже пішли вгору в Україні. Отже, цілком імовірно, ми побачимо позитив. Додає певного незначного позитиву зростання світових цін на сухе молоко, та він повністю нівелюється значним падінням цін на масло, яке було основною причиною зростання наших цін в 2017 році, - написав він.

Ukrainian

Читати ще