У 2017 експорт аграрної продукції сягнув майже рекордних докризових показників

Дата публікації: 08-02-2018 - 17:17

За 2017 рік Україна експортувала товарів на $17,8 млрд. До цього найвищий експорт було зафіксовано у 2012 році — $17,9 млрд.

Про це повідомляє http://agravery.com.

Структура аграрного експорту за п’ять років фактично не змінилась. 57% усіх агропродовольчих поставок з України залишилися за такими позиціями: соняшниковою олією, кукурудзою та пшеницею, що разом забезпечують біля $10 млрд.

До того ж, перелік основних експортних товарів протягом цього періоду залишався майже незмінним, за виключенням лише кількох позицій: частка шоколаду та сирів знизилася, і у 2017 році вони вже не входили до десятки основних експортних українських товарів через різке зниження торгівлі з Росією. Експорт шоколаду впав на $481 млн (76%), а сирів на $326 млн (91%).

Натомість відбулося нарощення експорту м’яса та субпродуктів птиці в 2,7 разів, або на $244 млн. Основною причиною цього стало підписання ЗВТ з ЄС і активне використання квот на безмитний експорт продукції до країн Євросоюзу. М’ясо птиці у 2017 році увійло в ТОП-10 сновних експортних товарів. Також у 2,5 рази зріс експорт цукру — до $280,2 млн.

«У 2017 році експорт аграрної продукції сягнув майже рекордних докризових показників, однак його структура не зазнала суттєвих змін. Майже 60% поставок, як і раніше, становить сировина, а сам перелік продуктів включає ті ж самі соняшникову олію і зернові. Україна втратила Росію як ринок збуту для сиру та шоколаду, натомість наростила поставки м’яса птиці. Надалі необхідно розвивати експорт інтенсивним шляхом — збільшуючи поставки продукції з доданою вартістю аби нівелювати статус України як "сировинного придатку"» — коментує аналітик.

Ukrainian

Читати ще