"Така земельна реформа перетворить Україну на колонію!"-Ірина Паламар

Дата публікації: 07-02-2020 - 18:43

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар висловила виданню "Коментарі" свою думку про земельну реформу у тому вигляді, в якому депутати намагаються її прийняти

Я виступаю проти реформи ринку землі, оскільки вважаю її антинародною, спрямованою на знищення вітчизняного агросектору, продовольчої та біологічної безпеки, а отже і нашої країни в цілому.

Я вважаю, що ця реформа неминуче призведе до масового безробіття і, як наслідок, до глибинного соціального розшарування, після якого відбудеться неминуча депопуляція українського населення, шляхом відтоку працездатної її частини, зменшення народжуваності та збільшенням смертельних захворювань.

Тобто на кону високі ризики, національні інтереси та безпека країни. Тому у режимі «турбо» продавлювати подібний законопроект неприпустимо і  небезпечно.

Вимоги та побоювання аграріїв цілком слушні. Вони розуміють, що в нинішніх умовах можуть позбавитися своєї землі в одну мить, і не маючи юридичного захисту та підтримки правоохоронних органів —  залишаться безпорадними.

З іншого боку, особи з соціально малозабезпечених верств продадуть свої паї за копійки олігархам, і земля, в результаті, опиниться в руках кількох крупних магнатів, а дрібний та середній сільськогосподарський бізнес буде знищено назавжди...

Приміром, Бразилія, допустивши іноземні трансконтинентальні компанії на свій ринок, поставила під загрозу власний аграрний сектор та своїх громадян.

В результаті місцеве населення залишилось без землі, роботи і продовольства, а потім взагалі понад 28 мільйонів людей мусили виїхати у великі міста. Відтак, щоб відродити фермерство, з 90-х рр. бразильці провадять  націоналізацію, експропріацію сільськогосподарських угідь і змушені відновлювати те, що занапастили власними руками. Процес  цей розтягнувся на десятиліття, вартував величезних витрат та супротиву ТНК.

І таких прецедентів чимало в Латинській Америці й Африці, тобто, в тих країнах, які маючи слабкі державні інститути і економіки, пішли на поводу МВФ і відкрились для ТНК.   

Неминуча соціальна криза в результаті втілення земельної реформи, призведе до знищення села и відтоку працездатного, здорового населення за кордон. Тому в Україні жодним чином не можна допустити  розвитку «латиноамериканського сценарію»!

Втім, попри обіцянки доопрацювати цей багатостраждальний законопроект,  народні обранці навмисне обходять і закривають очі на всі ці ризики та готові голосувати закон у такому вигляді!

Вони й надалі дозволяють банкам купувати землю, а  іноземним корпораціям, що вже орендують в Україні 30% всієї с/г землі, згодом її викупити. А далі вони зможуть купувати водойми і ліси на вирубку. Паралельно з цим вже закривають лікарні, психіатричні та тубдиспансери, виганяють 20 тисяч хворих на туберкульоз на вулицю, що поведе за собою поширення інфекцій, підвищення смертності та інші небезпеки. А ще лобіюють обмеження на ввіз небезпечних хімікатів. Це ж просто знищення України та геноцид її народу!

Такі злочинні наміри влади перетворюють нас зовсім не на аграрну державу, а на сировинну колонію. Таким чином, вони грають на руку інтересам транснаціональних компаній , яких, передусім, цікавлять не люди, а ресурси.

Дякуючи опозиції, що блокує трибуну у Раді, і народу, що вийшов під її стіни, ми віримо, що зможемо відстояти нашу землю! Тому аграрії налаштовані рішуче і збираються протестувати до виконання всіх вимог.

Ukrainian

Читати ще